| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Nu sunt sigur daca o fata ma place in ciuda faptului ca da niste semne.Sunt destul de rare zilele in care nu vorbim, macar pe mess.Cred ca avem deja 3 luni de cand vorbim asa de mult.La scoala situatia este asemanatoare si nu vad ceva semn ca ar deranja-o cand stam doar noi doi.De obicei glumim,radem la meme-uri,ne tachinam, facem plimbari prin cartier si stam pe banca intr-un parc(mi se pare putin "suspect" faptul ca atunci cand ne vedem ca sa mergem in plimbare radem amandoi =]). Uneori cand vorbesc cu alti colegi/prieteni sau in laboratorul de biologie cand ne putem vedea mai bine observ ca se uita la mine iar cand o vad isi intoarce privirea...precum si in momentele cand o conduc pana acasa dupa plimbare si ne despartim observ ca isi intoarce capul dupa mine.Pe banca stam foarte aproape unul de celalalt,chiar cot in cot, iar cand ascunde o poza cu o prietena de a ei in telefon ii iau mana sa vad si eu pozele si incepe sa rada dupa ce o iau si ne dam cu umerii unul altuia =]. Intr-o zi am vazut ca a apreciat o postare "soft bf" si practic in postarea aia ma descria perfect(nu stiu daca asta poate fi luat ca un argument pentru care m-ar placea dar ii oke).Ma gandesc ca la urmatoarea intalnire sa ii spun ce simt dar am vrut sa vad alte opinii in legatura cu asta.

5 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Dacă comunică cu tine îi ești simpatic. Spune-i! Dar nu fi siropos că nu vei fi credibil.

| Anon31241212 a răspuns:

Eu cred ca te place. Daca nu te placea, nu petrecea atat timp cu tine. Incearca sa ii spui fata in fata sentimentele, nu prin mesaje. Mult succes!

| UnTipObisnuit a răspuns:

O intrebare. Pe mess incepe ea conversatiile?

| Samuelu a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

De obicei eu incep dar sunt si zile in care imi trimite ea prima.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Daca incepe si ea conversatiile inseamna ca e bine. Din ce ai spus tu reiese ca tipa e interesata de tine/te place.
Joaca-ti fisa