| Anonim0310 a întrebat:

Salut, o sa incerc sa trec direct la subiect, sunt baiat am 17 ani si sunt la prima relatie dupa ce in trecut am fost cam distrus emotional, chestie e ca sunt destul de stangaci si timid intr-un fel ciudat asa ca nu prea stiu sa ma compart cu iubita mea, ma limitez la saruturi si inbratisari cu toate ca as vrea mai mult(nu ma refer neaparat la sex) si cu toate ca iubita mea pare genul de fata cuminte si timida din ce am inteles baieti cu care a mai fost erau ceva mai directi, aveau mai multe curaj (nu va ganditi ca a scos asta in discutie comparandu-ma, doar mi-a zis cate ceva din trect)in orice caz, intrebarea e....cum as putea sa intru si eu in directia aia pentru ca nu pare prea deschisa cu mine cum da semne ca era cu fostii. Astept ajutor

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Creierul te limiteaza, si frica la fel. daca tu ai o chestie in minte fa-o, fara sa o intrebi.De asta fostii ei au avut succes, pentru ca au fost mai indrazneti.Nu afli daca vrea si ea,daca ii place,daca nu incerci.
Nu te mai lasa condus atat de logica, actioneaza si vezi dupa, nu vrea, mai incearca odata
nu fii femeie, bine?
succes

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Însoară-te cu e ala 18 ani, altfel orice implicare sexuală e păcaata și nu aduce fericire pe termen lung.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu pare deschisa cu tine, pentru ca te simte si vede cat esti tu de inchis si crispat. Probabil ar vrea ceva mai mult, dar tu ar trebui sa initiezi acest lucru, macar o discutie legata de sex.

| Anonim0310 explică (pentru Violleta2022):

Am încercat dar e virgina si mi-a dat de înțeles ca nu ii prea place sa vorbim despre sex, am încercat sa fiu mai "erotic" dar nu am primit un răspuns înapoi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Nu as vrea sa o judec, dar din ce ai inteles de la baietii cu care a mai fost inainte? Pai cum vine asta? :/ Si da... tare cuminte este.

Dar oricum sa revenim, pur si simplu, de ce te temi? Ce s-ar putea intampla? Actioneaza, vorbeste cu ea, este iubita ta, ar trebui sa poti sa ii spui totul, si asa o sa si faci. Ar trebui sa vorbiti deschis despre absolut orice.

Fii sigur pe tine si fa primul pas in directia asta.

Numai bine si multa intelgere va doresc!

| Anonim0310 explică (pentru DoarBogdan):

Sincer cred ca ai treptate dar din nu știu ce motiv nu sunt in stare acționez când sunt cu ea

| DoarBogdan a răspuns (pentru Anonim0310):

Fii atent. Incearca pur si simplu, data viitoare. Incearca odata, daca nu este ok, dupa nu mai faci.
Ce ai de pierdut? big grin

| Anonim0310 explică (pentru DoarBogdan):

Abia acum am citit răspunsul acesta, dar culmea aseară fara sa imi dau seama am inceput sa încerc, si totul a mers bine, acum presupun ca ai dreptate happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Anonim0310):

Atunci asta este big grin

Stiam ca poti!

Multa intelegere va doresc!

| LoveSleep a răspuns:

Primul pas e sa va vedeti mai des.
Al doilea e sa va vedeti mai des.

| Crackman a răspuns:

Pur și simplu faci și zici opusul la ce ai avea tu în minte sa faci

| Anonim0310 explică (pentru Crackman):

Chesti e ca gandesc si vreau dar in momentul cand sunt cu ea ma blochez si ma ia o liniste, nu e un lucru rau dar vreau sa avansez pentru ca si asa ma vad destul de rar cu ea

Răspuns utilizator avertizat
| soranicamititicaaaaa a răspuns:

Eu iti recomand sa comunici mai des cu ea si o pe parcurs o sa fii din ce in ce mai direct cu ea. Trebuie doar sa ai rabdare si totul va fi super bine.
Dar este posibil ca iubita ta sa te placa exact asa cum esti, sa stiiwinking!

| Anonim0310 explică (pentru soranicamititicaaaaa):

Nu am dubii ca o deranjeaza sau ceva, mi-a spus de multe ori ca ii place relatia pe care o avem dar totusi nu imi place gandul ca poate ii e dor de cum "tupeul" fostii lor.Cu toate sper sa ai dreptate si sa fie mai ok pe parcursul timpului

| jderpower a răspuns:

Vorbiți. Asta în primul rând. Spune-i toate lucrurile astea, spune-i ce așteptări ai de la ea și ce ești tu dispus să oferi. Astea sunt lucruri esențiale, mai ales la început de relație. Fricile astea apar nu doar din experiențe (poate traumatice) din alte relații, ci și din miezul tău caracteristic, care se formează în copilărie. Articolul ăsta explică destul de bine care-i faza, poate te ajută: https://alomama.ro/tipuri-de-atasament/