| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! O sa va spun totul pe scurt, ma raportez doar la problema respectiva. Sunt impreuna cu o fata de un an...ne-am mai certat in ultimul timp, la început faceam sex foarte mult, exagerat de mult, iar in timp am inceput sa facem mai putin, pe masura ce tot ne-am certat. Chestia asta ma nelinisteste teribil (vorba aia). A fost suparata pe mine, e normal sa nu mai fiu asa atractiv pentru ea pe moment. Am început sa ne intelegem, dar sex tot nu facem ca inainte, gaseste mereu scuze cum ca e obosita si asa mai departe. Nu vreau sa ma laud, dar am facut treaba foarte bună si am facut-o sa se simta foarte bine mereu, din punctul asta de vedere si stie de ce sunt in stare. Mereu ii spun ca nu ma simt deloc barbat cand sunt refuzat asa mereu si tot spune eeh atunci hai lasa-ma in pace cu astea, gaseste pe altcineva. Nu sunt un baiat urât, imi pot gasi foarte repede pe cineva, doar ca nu am eu asa papagal, nu prea am mare tupeu. In fine, pana sa fiu cu ea intrasem intr-un viciu de a ma autosatisface, iar cand am început sa o fac cu ea, mi-a fost destul de greu sa ma pun pe picioare si sa fac treaba. Acum parca iar am inceput sa ma masturbez si incep iar sa am probleme cu erectia. Am facut-o acum cateva seri si am fost destul de bun, am facut-o sa se elibereze de mai mult de 4 ori...a fost ceva destul de scurt, nu stiu daca vi se pare mult sau putin, pentru ca nu am fost cu prea multe femei la viata mea, cum au fost altii si inca sunt. Deci nu stiu, ma duce la disperare si imi vine sa caut placere in alta parte si uneori imi vine chiar sa i-o spun in fata. Nu vreau sa-i fac asta, sunt genul de persoana care se uita, isi imagineaza, dar daca ar avea sansa sa faca ceva cu altcineva, din respect nu ar face-o, dar credeti-ma, ca nu pot rezista asa langa ea, i-am spus ca daca ar fi sinceră cu mine, m-ar ajuta mai mult sa lucrez la mine si sa imi revin. Nu fiti rautaciosi pe subiectul asta. Vreau si eu sa stiu ce credeti si ce ati face in locul meu. Chiar credeti ca spune adevarul cand spune ca sunt foarte bun? Imi spune mereu ca sunt perfect si ca sunt tot ce trebuie, iar cand ii spun de cel putin 2 ori ca nu o cred, se enerveaza si parca nu mai are rabdare cu mine. O inteleg si pe ea ca tot am suparat-o, dar pana la urma o sa-mi gasesc placerea si in alta parte pentru ca nu sunt nici ciung si nici n-am 50 de ani. M-am pus in locul ei si m-am gandit daca mi-ar face ea mie asta cu altcineva si e foarte dureros daca o femeie ar gasi placere in alta parte, ea mi-a tot spus ca e altceva ca barbat daca te mai duci la una alta, ca esti barbat, dar ca femeie e urat. Adica vrea sa spun ca nu e o fata care sa ma insele. Multumesc

6 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Caută alta că cea de acum o să te lase

| anonim3247 a răspuns:

Nu crede ce spune ea

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" e altceva ca bărbat dacă te mai duci la una la alta, ca ești bărbat ", mor cu frazele de genul, este fix la fel pentru ambele cazuri, la fel de josnic, dezgustător și urat, ca asta ii caracterizează pe cei care inseala.
Sunt doar niște fricoși care nu știu să discute cu partenerul/ partenera ca și au pierdut sentimentele și le convină să aibă mai multe opțiuni, păcat că îi irosesc timpul unei persoane care poate sa caute și ea mai departe și sa dea de o persoana care sa o iubească, merite.

Din moment ce tu o tot superi și ii ceri doar sex, este logic.
De câte ori ai încercat să fi romantic? Mai atent cu nevoile ei?
Dacă s-a produs acea raceala, și lipsa de chef este din cauza lipsei de comunicare.
E ok sa ai stima de sine crescuta, dar nu uita ca doar tu poți să îți găsești 100 dacă vrei, ci și ea.
Deci comunicați ca de aia aveți gura, în loc sa propui direct sex, discuta despre problemele vechi, supărările avute, ieșiți în oraș, la un film, propune-i o vacanta, etc.
Contează și să ai un preludiu de început, ca nu are farmec altfel, cel puțin pentru ea.
Și dacă doar partea sexuala va leagă, atunci, chiar păcat.

| AmandinaDragan a răspuns:

Deja esti ''fostul'' dar nu ti-a spus.

| Bozgi200 a răspuns:

Imi pare rau dar deja are alte gânduri. Eu zic sa ai o discuție serioasă cu ea, daca mai poți face ceva. Când o femeie își pune ceva in gand apai nu o mai întorci. Aveți o discuție matura si calma in care vă spuneți of-ul fiecare și cadeți la comun acord. Mult succes. Cu cat mai repede cu atat mai bine

| luanaesteviatamea a răspuns:

Nu mai da laba da te dq de labar infect