| Melena73 a întrebat:

Buna, am și eu nevoie de un sfat și nu stiu cui sa cer.
Am început sa vorbesc cu un baiat care e destul de mare pentru mine, dar nu asta e problema cea mai mare. Eu am 15 ani, acum un an am avut o relație pe câte o regret și am ajuns in punctul in care am făcut sex cu băiatul respectiv. Cel cu care vorbesc acum se cunoaște cu băiatul din trecutul meu și sunt prieteni de familie. Imi tot spune ca ii place mult de mine și ca nu a văzut o fata care sa fie mai calda și mai frumoasa ca mine și de fiecare data când deschid subiectul despre sex ca sa pot sa-mi dau seama dacă doar asta vreau sau chiar tine la mine, îl închide și îmi spune ca nu facem așa ceva. Imi spune mereu ca sunt foarte cuminte și ca rar se mai găsește așa in ziua de azi și sincer chiar nu vreau sa ii fac o impresie greșita despre mine, dar totuși as vrea sa-i spun …. voi ce credeți? Sa ii spun despre trecutul meu sau nu? Eu ma gândesc ca dacă o sa mai vorbim și chestii din astea o sa ajungem in punctul in care vom face sex și nu stiu cum o sa reacționeze când o sa vadă ca nu mai sunt virgina …. va rog ajutați-mă cu un sfat și nu faceți mișto și nu răspundeți la mișto …

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu-i spune daca nu întreabă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai asta este, s-a intamplat... s-a intamplat. Desi cam ciudat ca ai facut sex la 14 ani din ce ai spus.

Cum o sa reactioneze... nu putem sa iti spunem, si tot o sa afle pana la urma daca se ajunge in acel punct. Posibil se asteapta ca esti inca virgina. Dar mai bine sa ii spui direct acest lucru, asa poate nu o sa ajunga la complicatii mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Eu zic sa stai cat mai departe de amandoi, pentru ca un om care are intenti pozitive in ceea ce te priveste nu se da la tine daca e clar ca nu esti pregatita pentru o relatie atat de serioasa cu cineva mult mai in varsta. Succes!

| Angelicc a răspuns:

Hey! Nu iti face griji, până la urma nu ai omorât pe nimeni! Daca are o reacție urata, inseamna ca nici nu merită și ca ți ai pierdut timpul cu el! Ai grija de tine