| anonim_4396 a întrebat:

O zi frumoasa sa aveti! Vreau sa va intreb ceva, parere-opinie, e pentru fete mai mult, dar pot raspunde si baietii.winking
Fetelor, cum va dati seama ca un baiat este indragostit de voi, va place?
Daca un baiat este un adevarat cavaler, va sustine, ajuta cu ce ii cereti, vorbeste in fiecare zi cu voi, se simte bine in preajma voastra, radeti, zambiti, va da sfaturi, chiar face si lucruri la care nu va asteptati, va surpinde (de exemplu eu o ajut pe colega mea cu lucruri pe care cred ca multi nu le fac, fac tot ce-mi cere ajutor, si pot; in plus din partea mea o ajut sa invete, ii dau rezumate, schite pentru sesiune, raspunsuri la intrebari ce avem pentru examene ) il iubiti, va place de el? Vedeti in el mai mult decat un coleg?
Eu cred ca colega mea ma iubeste, avand in vedere, din ceea ce vad ca doar mie imi cere ajutor, vorbeste foarte des cu mine, ma lauda, imi face complimente, mergem la biblioteca, la cursuri si chiar la examene impreuna. Ce ziceti? La cate se intampla, ar trebui sa-si dea seama ca o iubesc, sau stie deja? (sa raspunda in general fetele, sa stiu ce ganditi voi, daca un baiat se comporta asa cu voi)
Credeti ca ar trebui sa fac urmatorul pas, sa nu mai stau pe gânduri? Sa o intreb daca isi doreste sa fim prieteni? Cred ca nu mai am mult pana sa-i zic, parca deja si prin vorbe ii zic (indirect) ca o iubesc.

Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
| cookieemo02 a răspuns:

Ok, e cam clar ca tie iti place de ea. E foarte bine ca va simtiti bine imprreuna. In proportie de 75% sau chiar 90% te place, SIGUR! happy Incearca sa vorbesti mai mult cu ea, in privat, invit-o in oras, daruieste-i ceva etc. Si intreab-o daca ea te place si daca ar dori sa fie cu tine. Spune-i asa: "Buna ( numele ), ce faci? Am si eu o intrebare pentru tine, sper sa nu te superi: stii, eu te cam plac si tin la tine, as vrea sa te intreb si te rog fii sincera, ai vrea sa fii cu mine? big grin :* "
Oricum, nu ai NIMIC de pierdut. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru cookieemo02):

Multumesc de raspuns, e o idee foarte buna sa o intreb asa happywinking.

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa faci urmatorul pas.Nu pierde timpul ca s-ar putea sa fie prea tarziu. Dupa cum ai povestit acolo, cred ca sunteti facuti unul pentru altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un simplu coleg(baiat) cred ca nu ar face atatea pentru o colega(fata) daca nu o iubeste.

| Kidduț a răspuns:

Hm... Dupa parerea mea, ori te simpatizeaza foaaaaarte mult, ori te iubeste. Spune-i acum pana nu e prea tarziu, daca si tu simti la fel, bineinteles... smug