| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confunza rau.De ceva timp observ ca un baiat ma priveste in ore, in pauze, se uita la ce fac ( cand vorbeste cu cineva are directia indreptata spre mine ) [ eu il plac si el stie acest lucru si s-a bucurat cand i-am zis ], dar in rest cand ma duc la banca lui, si cum acolo sunt ceva prietene de ale mele incepe sa zica de mine catre prietena mea " uite-te la proasta asta ". Si azi m-am asezat langa el si se uita la mine in ochi, mi studia cu atentie si pur si simplu parca se indrepta spre mine( imi si zambea ), se comporta ciudat ( facea niste fete.Caci i-am zis la prietena mea ca mi-ar placea ca cineva sa ma bage in seama si atunci a inceput sa se comporte ciudat...parca vrea sa-mi atraga atentia ).In alta zi stateam cu o colega pe banca [ eram in curtea scolii ], si el a venit cu un prieten de a lui, iar prietenul lui s-a asezat langa mine si el i-a zis " Du-te mai incolo, nu vezi langa cine stai ", iar dupa asta s-a asezat el langa mine.Acest gest m-a facut sa cred ca e gelos.Cand cantam la ora de muzica un cantec de dragoste se uita la mine.Si l-am oprit odata pe strada..Am vrut sa-l intreb daca ma place dar mi-a zis ca e grabit, si ca intarzie, asa ca l-am intrebat din curiozitate " Ma urasti? " Iar el cu capu in alta parte a zis " Da ". Pur si simplu nu il mai inteleg.A si imi mai cere mie lucruri gen " imi dai o foaie, un pix?".Eu sunt prima caruia ii cere lucruri.Dar cateodata cand merg la el si-l intreb ce face; el nu zice nimic si pleaca la alte fete.Pe alta parte ma imita.Cand trece pe langa mine se baga in mine, se uita cu coada ochiului.Eram la banca lui si i-am zis unei prietene ca-l plac pe x [ alt baiat ] si el a auzit si a inceput sa se taie cu compasu pe mana.Deci c-am voi ce ziceti? Ma place sau nu? Eu chiar il plac mult, poate chiar il iubesc. thinking Nu stiu.Si daca ma place ce ar trebui sa fac ca sa-mi zica adevarul in fata?
P.S : Azi cand s-a terminat ultima ora, eram asa posomarata.Cand sa plecam acasa, el a venit a zis " STAI. Vrei sa vin cu tine pana acasa? " Eu : Tu iti bati joc de mine?! El : Nu imi bat joc. " Iar apoi merg mai incolo si fac catre o colega " Vi acasa?" Ea : Daaaa, stai sa-mi treaca notele profesorul " ..Si parca era nervos si a plecat...

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca chiar daca se comporta uneori ciudat, baiatul chiar te place

| Gstefan a răspuns:

E timid/agresiv cand sunt alte persoane in jurul vostru si din acest motiv raspunde asa. In legatura cu faza de pe strada, poate sa fi fost rusinos sa iti raspunda direct.

Ti-as recomanda sa vorbesti cu el in privat si sa lamuresti totul pe loc. Nu are rost sa joci aceste jocuri copilaresti, chiar daca esti minora.

| ElectronicSound a răspuns:

Ai pierdut o ocazie sa vorbesti cu el intre patru ochi pentru prima data. si trebuie sal opresti intr-o zi si sal intrebi foarte seriosd ce vrea. daca crede ca glumesti spune-i ca n uvei mai vorbi cu el daca nu ia totul in serios. se va conforma el si vei afla adevarul eu sper ca vei fi cu el sper ca te-am ajutat

| NCN a răspuns:

Am citit doar ce ai scris in "ps" Daca a vrut sa vina cu tine acasa si tu l-ai refuzat atunci iti mai place de el?
ce sa zic... vorbeste cu el mai mult daca iti place de el un sms sau doua un suc sau ceva de genu...bafta fundita?

| DrLaw a răspuns:

Te place doar ca ele e un baiat putin mai ciudat, care probabil nu stie ce sa faca sau poate vrea sa te faca geloasa, sa vada ca il placi cu adevarat.

Sau mai este varianta 2: zice ca ii place de tine ca sa isi bate joc de tine vrea ceva de la tine, sau poate mai demult l-ai respins si acum vrea sa te faca sa suferi si tu.

Nu stiu exact ce s-a intamplat in trecut cu el sau ce gandeste el, incearca odata cand il vezi singur sa-l opresti si sa-i spui: STAI!, Spune-mi te rog odata pentru totdeauna daca ma placi si tii la mine, ca daca nu sa stiu sa nu-mi mai bat capul si sa incerc sa te uit!

Spune-i asta si sa-r putea sa se gandesca mai mult la ceea ce a facut.

Sper ca te-am ajutatbig grin

| razboinicii20 a răspuns:

Fraate... ce intrebare lunga!
Poti sa-mi faci un rezumat?