| Kylo a întrebat:

Salut.
Oricât de mult încerc nu pot ține contactul vizual cu o persoană pe care o plac. Cum să învăț să țin contactul vizual cu el?
Acesta a observat deja că nu mă pot uita în ochii lui când se uită la mine și tot se uită la mine doar ca să mă enerveze.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dacă e doar ca să te enerveze, ar trebui sa îți dea de gindit. Un băiat gentil, care se poarta frumos, va cauta sa nu te forțeze, va fi suficient de sensibil incit sa nu te facă sa te simți prost.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa contactului vizual cu persoana care iti este in fata, poate spune despre despre tine ca esti un om ascuns, smecher, siret, cu intentii ascunse.
Personal, nu mi-au placut niciodata oamenii care nu sunt capabili sa mi se uite in ochi, cand vorbesc cu mine.

| Eisenheim a răspuns:

Deci îl placi pentru că te enervează? happy Sau te enervează că îl placi? De ce ar trebui sa mențineți contact vizual permanent? Atunci o privire la frunte sa zicem,apoi coborî privirea la gat,urci la nas cobori la buze, urci la ochi, covorul la buze, dar nu repede că amețești laughing happy poate treptat poți prelungi timpii in care privești, și o să reușești să privești ochii