| anonim_4396 a întrebat:

Plac o fata, dar nu stiu ce sa fac. Adica, o cunosc de ceva vreme, e foarte foarte draguta cu mine, insa e genu care de exemplu daca da un pupic nu inseamna ca te place.
Vorbeam cu un coleg si era si ea cu noi ( pe skype ) si colegul spunea ca poate unu e cu una si ea a zis ca daca danseaza impreuna sau daca se saruta, nu inseamna ca sunt impreuna, poate fi ceva spontan.
Nu stiu ce sa fac, ea e genu,, cool " cu multi prieteni pe Fb, etc, chestii din astea.
Eu sunt ceva mai timid, si daca ca vreau sa fim impreuna, daca ma refuza, m-as simti foarte aiurea, si nu stiu cum as reactiona sau cum ar reactiona. Tin sa preciez ca e foarte, foarte draguta cu mine, insa, observ ca, cam asa este cu toti ( cei cu care e prietena ) si nu stiu ce sa cred. thinking
Un ajutor/sfat?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O fata libera,care e deschisa cu toti si ii simpatizeaza pe toti,e greu de cucerit si de pastrat doar pentru tine!
Dar e usor sa-i spui ce simti pentru ea,daca asta te incurajeaza cu ceva!
Imi place ca nu te-a respins,ba ti-a spus pe deasupra ca ai ochi frumosi,ceea ce inseamna ca trebuie sa astepti pana cand i-or place suficient de mult ca sa se opreasca si la ei!
Pentru ca ea va fi intotdeauna inconjurata de baieti,toti o vor iubi,iar ea le va da atentie pe rand,ca o regina supusilor ei!
Ca sa intelegi,fata si-a aranjat in asa fel caracterul si felul de a fi,incat niciodata nu va fi singura!
Iar tu esti una din victimele ei.
Sfatul meu ar fi sa incerci sa iesi din cercul asta vicios pana nu-i prea tarziu si te trezesti indragostit lulea si plin de obsesii in legatura cu ea!
Cauta o alta fata,mai putin prietenoasa cu apropiatii ei si devino tu stapanul unui regat intreg,te vei simti mult mai impacat si fericit!
Vorbeste si cu alte fete,incearca sa le cunosti,toate au ceva interesant,multe se lasa dezvaluite foarte greu,nu intra intr-o situatie de compromis cu fata asta extrem de prietenoasa!
Poti ramane bunul ei amic fara probleme, dar pentru sufletul tau cauta o fata care sa te iubeasca pe TINE intreg, asa cum esti, nu sa caute motiv sa te iubeasca!
Sa ai grija sa nu te ranesti singur, doare rau!happy

| vlad89c a răspuns:

Iti recomand sa vorbesti cu ea sau sa ii scrii pe mess ca o placi si vrei ceva mai mult cu ea.
Daca te crezi in stare, poti vorbi cu ea si fata in fata, dar e cam greu;)), asa ca mai bine ii scrii ceva mesaj pe facebook sau pe mess, si vezi cum e.
Si sa iti mai zic ceva:
Daca nu faci nimic si nu ii zici nimic, pun pariu pe 1000 £ ca nu o sa fi cu ea, ca nu ai cum daca nu faci un pas; insa daca vorbesti cu ea se poate sa fi cu ea, adica ai 1 sansa.
Uite aici o melodie sa te imbarbateze: http://www.youtube.com/watch?v=qkSPe7mvELo

Si mai uite inca una, poate ai nevoie: http://www.youtube.com/watch?v=Zk0Sr0C3yYM

Deci vorbeste cu ea, si dati o sansa, ca nu va face ea primul pas.
Chiar daca te refuza, mergi mai departe, si nu evita sa fi prieten cu ea sau sa iti fie rusine sa vorbesti cu ea daca te refuza; asta e, mai sunt multe fete;).

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

A da, si ce o sa faci? o sa te ascunzi toata viata de fete? Doar ia-ti inima in dinti si scrie-i astazi pe facebook, sau unde sti ca verifica mesajele!
Da chiar acuma laughing ca daca lasi pe altadata o sa tot pierzi din curaj!
Deci ia-ti inima in dinti si dupa asta nu ma lasa cu inima la gura, spune-mi ce a zislaughing.

| Xscape a răspuns:

Tocmai ce am discutat cu ea, si am aflat ca vrea sa se impace cu un fost iubit. laughing Fail. sad Discutia a fost insa, plina de,, :*

| Xscape a răspuns:

Nu i-am zis ca o plac, insa am schitat eu ceva, la care ea mi-a zis ca si eu sunt dragut si ca-i plac ochii mei.

| vlad89c a răspuns (pentru Xscape):

Off omule laughing si ti-a pus totul pe tava.
Greu era sa scrii macar cu copy/paste de la mine?
''ca o placi si vrei ceva mai mult cu ea''? si nu o lasa sa se impace, bine ca nu s-a impacat deja, acuma e sansa ta, azi si maine, ca dupa aia o sa tot vorbeasca cu ala.

| Xscape a răspuns:

Păi ea a mai fost cu unu` timp de 2 ani si ceva. deci. nu schimba băieţii ca pe şosete, plus că, am invitat-o la film, şi a acceptat. thinking

| Glsukab a răspuns:

Asculta de la mine am patit acelasi lucru, las-o in pace acum am facut si eu aceleasi greseli i-am zis ca imi place de ea pe fb si raspunsul a venit c-am in felul urmator (se combinase chiar in seara cand i-am zis ) " stii eu am prieten " apropouri legate de faptul ca nu i-am spus fata in fata.
Daca vrie totusi sa ii spui fa-o fata in fata e mult ma bine si nu iti fa griji chiar daca te refuza nu va afla nimeni

| DanielCelDement a răspuns:

Sfatul meu pentru tine ar fi sa o lasi deoarece nu ti-a dat nici cel mai mic semn ca te-ar placea. Dar totusi ai putea sa dai add la cat mai multe persoane pe fb, poate o sa te placa. Bafta smug