| anonim_4396 a întrebat:

Poate ca o sa par idiot si ca o sa vreti sa radeti de mine, dar cred ca nu se stie niciodata... Am 18 ani si devin din ce in ce mai depresiv. Incep sa am din ce in ce mai multe ganduri negative care probabil ma pot afecta. N-am avut niciodata o relatie si de fiecare data cand incerc sa intru in vreo conversatie cu o fata (cred ca pot sa fac asta), desi devenim destul de apropiati, ea nu simte ceea ce simt si eu. Nu sunt interesant deloc, nu stiu sa gasesti subiecte de discutie, sa diversific conversatia, mereu spun aceleasi lucruri, desi celelalte persoane spun ca nu e asa... nu stiu cum sa fac asta. Mai nou vorbeam cu o fata si in urmatoarea zi de cand ne-am vazut mi-a povestit despre noua ei relatie (doar un exemplu). Un sfat ar fi mai mult decat bine venit. Probabil ca intrebarea mea ar fi cum sa fiu interesant.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce dumnezeu e asa depresiv ca nu ai o tarfa langa tine? sa stiu si eu?

| seth2016 a răspuns:

>> nu stiu sa gasesti subiecte de discutie

Cand te place o fata poti sa-i vorbesti si in chineza. happy. O sa zica ca adora ce-i spui laughing. (JK)

Ce inseamna sa fii interesant? Prima atractie e fizica. Dupa aia iti da un test de inteligenta si unul de personalitate.

Poate e mai bine sa nu intri in vorba cu ele, dar sa tragi cu ochiul, sa-i zambesti si sa intorci capul. Stii sa faci pe misteriosul? Stii sa flirtezi? Atunci devii interesant.

| oOMasTerOo a răspuns (pentru seth2016):

Nu neaparat interesant pentru flirt sau ceva... interesant in general...

| seth2016 a răspuns (pentru oOMasTerOo):

Ii dai semne ca o placi? Nu stiu ce vorbesti cu ele. Poate mesajul tau nu e ala bun. Poate inteleg doar ca esti un baiat istet care stie multe.

Cand intri in vorba cu cineva poti sa asculti ce zice si sa te arati interesat de ce vorbeste. De exemplu poti pune intrebari. Sau se vede pe fata ta ca esti fascinat. Poate vorbesti doar tu. Poate te duci la persoana nepotrivita. Si eu ma mai duceam la cele mai misto fete, dar fara succes laughing.

| iDoNotKnowWhoiAm a răspuns:

M-am confruntat cu aceeasi problema ca tine pana de curand. Iti recomand sa ramai pozitiv si sa tot incerci. Incercat inveti mai multe si cu timpul o sa stii sa dai o fata pe spate doar dintr-o replica. Eu eram mai rau ca tine dar fix cand esti pe cale sa te ineci in raul vietii, atunci o sa ti se intinda o mana. Eu cand mi-am pierdut orice speranta am reusit sa imi fac prima prietena si atunci din gluma, dar a mers. Fii tare!