| Bogdanmb a întrebat:

Buna,Vreau sa stiu cat de plictisitoare a fost pentru o fata o conversatie ca asta pe facebook,(acuma scriu conversatia,is cam deprimat,cred ca is foarte plictisitor de aia scriu si conversatia)
"
Eu:Salut

buna

ce mai faci?

ascult muzica

ce muzica iti place?

acum ascult Lorde:Royals

bine de tine

?

eu nu prea stiu ce sa fac

laughing
te plictisesti?

cam da

ieri am avut numa teme si invatat si astazi,n-am avut nimic si n-am stiutce sa fac, si cu vremea asta afara

nu ai avut teme?
ce bine

da, o minune, n-am mai patit

laughing

tu ce ai mai facut astazi?

am fost al scoala sia m invatat

decat nimic...

laughing

eu astazi daca nu am avut de invatat si teme, nu prea am avut ce sa fac dupa scoala,

eu am avut ce sa fac...mereu am :
laughing

am mai povestit cu un prieten,dar in general nu prea am avut ce face
ma mai uitam la filme inainte
cand nu aveam ce face,sau muzica da nu prea am avut chef astazi,

bine,te las acuma,nu te incurc,devin cam plictisitor"
mai erau pe acolo niste emoticonuri ce le-o pus ea da nu pot sa le scriu aici,nu ma lasa site-u,erau: ":p " "happy " astea doua de mai multe ori

am oprit conversatia ca ma gandeam ca o plictisesc, nu a mai zis nimic dupa, in general nu stiu ce subiecte sa deschid cand vorbesc cu o fata pe care nu o prea cunosc, ce sa vorbesc cand mai vorbesc vorbesc, sunt c-am timid la chestii deastea.Am dato rau in bara?, mai are rost sa mai vorbesc cu ea?, de fapt a avut vreodata rost?
Ca sa precizez si varsta am 16 ani

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 era necunoascuta? trebia sa specfici asta

| Bogdanmb explică (pentru RAY):

Da era, scuze ca n-am specificat, era necunoscuta înainte, asta era cam a3 conversatie si cum ziceam tot timpu in toate conversatiile punea :p dupa fiecare răspuns si happy ori laughing, bine de ultimele 2 stiu da de :p n-am idee ce inseamna, si chiar daca nu cred ca contează mai vreau sa specific ca e de etnie maghiara, stie perfect românește.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este foarte plictisitor, dar incearca sa nu vorbesti foarte mult despre tine. Incearca sa indrepti conversatia spre ea mai mult, poti spune despre tine cate ceva si sa o intrebi si pe ea, in legatura cu subiectul respectiv. Pana gasiti chestii pe care le aveti in comun si puteti dezbate pe tema respectiva. Incearca totusi sa nu fi foarte insistent, sa nu simta ca este la interogatoriu.

| hhhapciuuu a răspuns:

laughing nu ai facut nimic. e o comversatie perfect normala dintre doi copii. nimic plictisitorwinking

| horia98 a răspuns:

Salut..iti inteleg problema fiindca si eu am avut aceeasi problema ca si tine..nu-ti face probleme ca nu ai fost de loc plictisitor. poti sa vorbesti cu ea in continuare fiindca discutiile aprinse pot porni de la un simplu "ce mai faci?" sau "salut"..este in regula sa simti ca esti plictisitor pentru ca asta inseamna ca te cunosti pe tine si iti cunosti sentimentele..incearca sa vorbesti deschis cu aceasta fata sa vezi ce ii place si ce nu ca poate aveti ceva in comun despre care sa vorbiti.BAFTA!

| Bogdanmb explică:

Si in ultima parte cu "
bine,te las acuma,nu te incurc, devin cam plictisitor"de asta imi fac griji mai tare, am regretat ca am scris aia imediat dupa ce am dat send, la asta ma refer ca am dat-o in bara
si tot folosea emoticonul ":p" aproaope dupa fiecare raspuns, eu l-am luat ca pe ceva de rau

| Bogdanmb explică (pentru Bogdanmb):

Acuma nu imi mai raspunde la nimic, de asta tot intreb

| FaraNumeCaSeAfla129373749 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine doar ca am 13 ani. Dar incep sa ma descurc cel putin cu ftl de varsta mea. La incepun vii ce mai face daca nu prea iti raspunde intreab-o daca are chef de vb daca nu incearca peste 3ore sau mai mult daca spune ca are chef de vorba propune u un subiect gen ce culoare e parul tau. Daca iti raspunde pai pune-i intrebare. Dupa spune-i daca o deranjezi. Daca nu zii sa propuna un subiect. Daca il spune incepe vorba si dupa 15 minuta intreab-o ce face s daca spune bine tu? Si tu ii spui ca rau. Ca ti s-a intamplat cv. Si asa te.ai bagat in semama cu ea si asa mai faci vreo 4 zile si poate ca o sa se indragosteasca de tine. Mie asa imi merge, am incercat-o de 2ori si de 2 ori a functionat