| Pana a întrebat:

poate stie cineva sa imi raspunda la intrebarea ce urmeaza, in afara de medicul ginecolog: acum o saptamana am avut un contact sexual fara prezervativ.totul a decurs normal, nu a ejaculat in interior insa ceea ce ma sperie este ca astazi mi-a curs un lichid gen menstruatie si nu stiu ce inseamna. poate avea legatura cu contactul sexual neprotejat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate avea legatura cu acel contact sexual. Poate fi semnul unei infectii cu transmitere sexuala. dar poate sa nu aiba legatura, sa fie o sangerare de ovulatie, de exemplu. daca intrebi de o sarcina: nu e semn de sarcina, dar asta nu inseamna ca nu poate fi sarcina.

3 răspunsuri:
| starmaker a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica sa mergi la parinti/medici si sa intrebi. Si ei sunt oameni si in plus au trecut prin experienta ta deja.

| Pana explică:

@ Steffy : chestia asta s-a intamplat la o saptamana dupa ce am fost la menstruatie.

| Steffy_9888 a răspuns:

Poate ai dereglari hormonale. Sunt uneori niste scurgeri care iti pot aparea imediat dupa contactul sexual. Depinde cu cat timp inainte de menstruatie s-a intamplat chestia asta. Ma refer la curs.