| theeternal a întrebat:

Salut, poate suna ciudat, dar (mai) exista fete care sa fie mai pasionate de știință/tehnologie/nerd stuff decât de make-up/iesit in club/Facebook/Instagram/etc? Doar întreb happy

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca exista, eu am cunoscut fete foarte inteligente si rationale si aici

| Drimmero a răspuns:

Raritate maxima sunt ele/

| Ara997 a răspuns:

Da. si nu-s raritati sunt cam 10% din fete, care au si capacitate si dorinta sa evolueze profesional.

| Kira5854 a răspuns:

Da, normal. Eu de exemplu nu ma machez, nu imi place sa ies in club(prefer maxim o distractie restransa, intre prieteni poate chiar undeva in natura) si in afara de Facebook pe care il am pentru ca sunt nevoita(grupul clasei/conversatii/schimburi de poze cu prietenii) nu am nimic altceva gen(snap, Instagram sau ce o mai fi). Din pacate nu am mai cunoscut decat o de genul asta (cele pe care le stiu spun ca sunt inactive daca ultima lor poza de profil e de la revelion), dar sunt sigura ca mai exista.

| MentalHolocaust a răspuns:

Normal, league of legends si aion talpa laughing si daca ma mai machez ocazional si am Facebook si Instagram asta nu inseamna ca sunt obsedata laughing si treaba cu stiinta sa zicem ca ma pasioneaza dar doar in domeniul medicinii happy.

| theeternal explică (pentru MentalHolocaust):

Stai liniștita ca nu la asta ma refeream. Una înseamnă "ocazional" si alta înseamnă "omg nu pot trai fara asa ceva"

| MentalHolocaust a răspuns (pentru theeternal):

DA stiu la ce te refereai nu am zis ca m-ai facut obsedata sau ceva de genul, doar m-am dat exemplu laughing

| Choasmakerangel a răspuns:

Da,is destul de rare dar mai exista

| io09675 a răspuns:

Sunt una dintre fetele pasionate de stiinta... daca vrei putem sa ne cunoastem

| theeternal explică (pentru io09675):

Sure, why not. Oricum eu intrebasem in general, era o curiozitate de-a mea de multa vreme

| AlexandraNGE a răspuns:

Desigur ca da. Doar ca nu le gasesti usor. De obicei sunt mai introvertite si nu iau legatura cu lumea exterioara prea des, de asta sunt mai dificil de depistat.

| Ara997 a răspuns (pentru AlexandraNGE):

Nu sunt introvertite cu adevarat. e o masca la care apeleaza pentru supravietuire, altfel le sar celelalte in cap...

| alinruleaza69 a răspuns:

Da eu da-mi add pe Facebook Elena Eliza