| stefan129 a întrebat:

Pot fi impreuna cu o fata daca suntem veri de gradul 5? (Nu stiam ca suntem veri...)
FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-au vazut cazuri si de veri de gradul II casatoriti. E departe legatura de sange.

| stefan129 explică (pentru Salontanul):

Sa inteleg ca da?

| Salontanul a răspuns (pentru stefan129):

Da.

| Lissal a răspuns (pentru stefan129):

Da, rudeniile se iau pana la gradul 2. Funda? puppy dog eyes :*

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, poţi. Şi dacă va apărea vreo problemă, nu va fi aceasta.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Da, normal că poți fi cu ea până la urmă gradu de rudenie dintre voi 2 e destul de mare.
O seară bună!winking

| neutrino a răspuns:

Daca ea vrea, restul nu mai conteaza.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Religia ortodoxa se opune cununiei (nu relatiei) dintre rude de grad mai mic sau egal cu 4. Deci nu vad problema happy

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Da, normal.

| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns:

Daca voi va iubiti si nu va deranjeaza asta e totul ok. Sunteti rude indepartate, cica nu ai voi sa te insori pana la al -9lea neam. dar sa fiti impreuna nu e nici o problema... Stiu persoane care s-au casatorit veri de gradul 2, dar copii au probleme gen dizabilitati. Esti sigur ca sunteti verisori?big grin

| Ciufiii a răspuns:

De ce nu? Ruda de gradul 5 e ca si cum nu ai fi! E destul de indepartata