| zambeet a întrebat:

Povestea mea e foarte lunga... vreau sa va povestesc ce s-a intamplat(nu e cine stie ce) in vreo 2 ani.deci sa incep cu inceputul.la sf clasei a8a am mers intr-o excursie in Sibiu.pe autobuz imi placea de un baiat(suntem de aceiasi varsta). el era var cu un coleg din clasa mea.stiu ca se uita la mine, etc.in excursie am stat 2 zile.cand ne-am intors acasa.pe autobuz el s-a apropiat de mine si mi-a zis ca sunt draguta si razand oarecum mi-a cerut nr meu de telefon sau id-ul...era mai degraba(esti draguta. n-ai ceva id sau nr de telefon?). eu am inceput sa rad da nu l-am bagat in seama. mi-era frica.nu stiu tocmai de ce.in fine.asa a trecut vara.si a inceput scoala.eram la profiluri diferite.stiu ca el se uita mereu la mine. mi-era drag.am prins mult drag de el si am inceput incetul cu incetul sa ma indragostesc de el. dar el si-a facut o iubita(prima cred). dar aia era uratica si vulgara. vorbea urat.era si mai mare decat elsad eu eram trista.mereu se sarutau in fata mea.si mereu.anul urmator a plecat de la scoala noastra.sad s-a despartit de fata aia dar si-a facut alta iubita.in fine. zilele astea a venit la scoala. a venit si in clasa noastra sa vb cu varul lui.cu alti prieteni.pe mine nici nu m-a bagat in seamasad eu in timpul asta m-am indragostit asa tare de el. e asa dulce si dragut. e bun, politicos dar nu stiu ce are. poate atunci cand eram in excursia aia a inteles ca nu-mi place de el. darmie mi-era putin frica.adica atunci cand o sa am un prieten vreau sa fie aproape pentru totdeauna.si acum nu stiu.in finelaughing am cam lungit povestea.sad nu prea stiu ce sa fac.de fapt nici nu prea am ce face.doar sa sufar(asa un pic) in tacere.:l

Răspuns Câştigător
| Haru04 a răspuns:

Buna! Eu zic sa afli daca lui ii mai place de tine.Totusi varul lui este in clasa cu tine nu? Si pana la urma daca nu il rogi pe varul lui atunci o prietena sau ceva.Asa vei afla daca lui ii place de tine si atunci sa-i spui tu sentimentele tale.Mie una mi s-ar parea super naspa sa te duci la el fara sa afli daca-i place de tine cum a spus MMadalina.Dar pana la urma astea sunt parerile noastre, tu sa faci cum crezi ca e mai bine! Bafta!

3 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Solutia? Ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti.Nu ai de unde sa stii ce crede el... Sa stii ca de cele mai multe ori comunicare este cea mai buna solutie.

O zi buna!happy

| Essence a răspuns:

Vorbeste cu varul lui sa-ti dea numarul lui de telefon sau id-ul si intreaba-l daca vrea sa iesiti la un suc, sa mai vorbiti, sa mai povestiti ca in tabara de vara. big grin

| xlollypop a răspuns:

Eu zic sa vbesti cu el si incet incet sa-i arati k iti place de el.parerea mea e sa nu-i zici direct ca poate se sperie si baietilor le place sa flirteze.nu are rost sa suferi, mai bine incerci sa-l cuceresti:*succeshappyFUNDA?:Xhappyhappy