| teodorabrsvn a întrebat:

Recent am cunoscut un baiat intr-o excursie. El era din alta clasa asa ca a fost mai greu sa pot sa ma bag in seama insa pana la urma am reusit si am ajuns sa il plac destul de tare(aadica la inceput a fost o joaca sa vad daca reusesc sa ma bag in sema cu el). Ma rog si am vorbit destul de mult pe autocar si cand nu vorbeam,tot vorbeam da prin priviri,adica nu ne scapam niciodata din ochi unul pe celalt,assa,si(fiind in acelasi liceu) dupa excursie n-am mai vorbit nu stiu dc,adica eu tot ieseam in curtea liceului unde era si el si ne tot priveam intens,insa nu ne spuneam nimic(eu asteptam sa faca el primul pas)si apoi am aflat ca i-a zis unei colege dinn clasa lui ca sunt draguta si ca vrea sa afle mai multe chestii despre mine,cand am aflat asta eram super fericita,pluteam,insa fericirea asta mi-a trecut repede pentru ca dupa ce el a aflat ca si eu il simpaatizez a inceput sa se indeparteze,adica nici nu se mai uita la mine cand iesea afara nici nu ne mai salutam,nimic. Intrebarea dupa ce v-am zis povestea vietii melelaughing)este,credeti ca un baiat se indeparteaza de o fata atunci cand afla ca aceasta il place chiar daca si el simte cv pentru ea pentru ca nu mai trebuie sa lupte ca sa o cucereasca? Raspundeti la intr sau dati sfaturi, plz, fundita:*mersi >anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| Qinz a răspuns:

Se pare ca este un baiat caruia i-ai distrus stilu.Probabil se simte stanjenit sa vorbeasca cu tine stiind ca tu il placi asta insemnand rusine.
Rusinea se manifesta prin a te uita la o persoana cand ea nu se uita la tine de la distanta desi distanta de acea persoana pe care o placi doare si de aicea vine sentimentu de rusine.
Eu zic sa-l iei usor, trebuie sa-ti faci singura o parere despre respectivul baiat, el fiind rusinos trebuie sa te duci la el si sa-l intrebi daca iesiti undeva, asa nu va mai avea obiectii, adica va fi constrans si sigur va zice da, deoarece te va place, si daca zice vreo scuza ca nu poate, inseamna ca ii rusine, dar daca il costrangi va iesi cu tine si de acolo totul va curge de la sine, trebuie sa cunosti stilul baiatul cum ii place sa iasa si va urma... Ceao.

2 răspunsuri:
| loryys a răspuns:

Nu,nu e adv, poate te place poate nu. poate acum place alta fata.du-te si vorbeste cu el..sau fa rost de nr lu vorbiti la tel, prin sms-uri ca atunci aveti mai mult curaj decat fata-n fata

| Aly2012 a răspuns:

Daca e genu de baiat orgolios si ingamfat s-ar putea sa se fii indepartat de tine deoarece a aflat ca si tu il placi, pentru ca nu mai era nimic fascinant pentru el. dar daca nu era asa, atunci inseamna ca a intervenit altceva de s-a indepartat. Incearca sa vorbesti cu el si sa afli daca chiar vrei ceva serios cu acesta