| anonim_4396 a întrebat:

Hey..Sa va spun povestea mea, de 2 luni traiesc un adevarat film.Sunt cu un baiat de ceva timp ..mai exact de 4 ani,,ne-am certat, ne-am impacat.incetul cu incetul ne raceam unul de altul, totul devenise plictisitor.in fine nu mai are rost sa vb de relatia asta.deoarece acum sunt implicata intr-o alta relatie,cam de o luna si ceva,L-am cunoscut pe internet, prima data mi se parea enervant se baga in seama aiurea.si tot imi cerea id de mess. pana la urma ca sa nu ma mai sacaie i l-am dat, Dupa ce am schimbat cateva vorbe mi-am dat seama ca nu e chiar ce credeam eu laughingEra chiar simpatic.In fine l-am considerat doar un prieten la inceput chiar ii povesteam Lui George (Baiatul cu care sunt intr-o relatie de 4 ani ) de el. si incetul cu incetul ne-am imprietenit toti 3.Intr-o zi ce ii spune el Lui George,ca ar avea nevoie de niste reparatii la computer si daca se poate sa vina sa ii rezolve problema.Zis si facut,a doua zi am mers amandoi la el, si acea zi a fost si prima zi cand ne-am vazut "face tot face", Wow..nici nu va pot explica ce senzatie am avut cand l-am vazut, am inceput sa ma fastacesc ca un copil de 15 ani laughing.El la fel, ma privea insistent si butona telefonul fara sens..Nu prea vorbea cu mine fiindca era si George, dar seara cand am ajuns acasa am intrat pe mess.Si mi-a zis ca el a simtit ceva pentru mine cand m-a vazut, si ca nu isi poate explica ce s-a intamplat cu el pentru ca nu mai patise sa se emotioneze atat de tare in preajma unei fete. Vazand ca el a prins curaj si a spus.i-am comunicat si eu semntimentele mele fata de el..Si am hotarat sa ne mai vedem.Ne-am mai vazut.i-am cunoscut si familia, care apropo sunt niste persoane minunate.Ne-am sarutat..si incetul cu incetul m-am indragostit de el.si sunt absolut sigura ca si el de mine..Am facut si dragoste sad si nu imi pare rau.Dar ma simt atat de prost fata de George, chiar daca nu s-a purtat foarte urat cu mine in ultimul timp..ba chiar m-a lovit sadMa simt foarte prost.si ceva ma impiedica sa ii spun Adio ..Nu stiu ce dar in niciun caz iubyrea.Da stiu ca par o pustoiaca fara minte.Dar ce sa fac m-am indragosttit, stiti inimii nu ii poti porunci "..Am incercat sa renunt relatia asta mai recenta insa nu pot.nu pot sa nu vorbesc cu el,ma simt goala, fara sens, Dar daca il parasesc pe Georgeo sa ma gandesc mereu."Oare ce face?" Ptr ca e logic unei relatii de 4 ani nu ii poti da asa pur si simplu cu picorul.Ce sa fac si cum sa fac,? Am uitat sa va mentionez ca Andrei (baiatul cu care sunt de curand)stie de relatia mea Cu George si mereu m-a lasat sa aleg pe cine cred,sa aleg cu cine imi este mai bine,numai ca normal el vrea sa se termine mai repede situatia asta, ca na.nu e tocmai placuta.Si eu vreau sa se termine.Il iubesc foarte mult pe George dar ca pe un frate, si nu as vrea sa pateasca ceva, Si pe Andrei.Andrei este fericirea mea in momentul de fata. Lunga si poate plictisitoare povestea mea.Dar va rog sa ma ajutati.Va pup.App am 21 de ani neimpliniti.V-am scris si varsta pentru ca sigur la tot ce am scris eu aici o sa spuneti ca sunt o copila care nu are ce face.Dar eu sunt doar indragostitta :XVa multumesc mult.Pup!

21 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Stai cu amandoi ca este bine. Daca lui Andrei nu ii pasa ca tu esti inca intr-o relatie cu George, si accepta sa faca "dragoste" cu tine fara ca "prietenul lui" sa stie, probabil ca este foarte indragostit de tine. Acum ca George te-a si lovit, Andrei profita de naivitatea ta in ciuda varstei pe care o ai, tu stai cu 2 baieti si nu prea te deranjeaza asta, rezulta ca intr-un fel ii meriti pe amandoi. Formati un trio excelent:

George nu stie sa se poarte cu o fata si te loveste total aiurea. Unde mai pui ca la varsta lui inca nu realizeaza ca relatia voastra nu mai e de mult una normala.
Tu, draga Mirelus, ce sa zic, te comporti total ciudat. Dai impresia ca iti place sa stai cu 2 baieti, incerci sa minti si sa manipulezi. Eu nu stiu cum poti sa spui ca ti la George macar un pic, din moment ce tu il inseli? Ai 21 de ani dar nu esti capabila sa spui omului in fata ce ai de zis. Esti imatura deh, urmeaza sa plangi dupa George in scurt timp. Sau dupa Andrei, sau dupa altul?
Andrei, ce sa spun despre el, s-a indragostit asa subit de tine. Inteleg ca George si Andrei sunt prieteni, imi si imaginez ce fel de om e acela care cheama omul sa ii repare calculatorul si flirteaza cu gagicasa in timpul asta.

Va meritati unul pe altul! bywe

| OnlineZ a răspuns (pentru Purec):

Nu e asa cum zici tu.Inimii nu ii poti porunci.Si stii ceva o femeie are nevoie langa ea de un barbat adevarat, nu de un las ce fuge ..Si nu este in stare sa cucereasca o fata.Asa ca mai Daniel.eu m-am indragostit de altcineva pentru ca George nu a fost in stare sa ma aprecieze..si sa ma faca sa il iubesc ..Si am mai iubit odata pe cineva pe cannd eram intr-o relatie cu el, pacat ca baiatul era un las.ce nici macar nu incerca ..si fugea ..decat sa lupte.Mersi pentru sfaturi.Si ai grija de tine

| OnlineZ a răspuns (pentru OnlineZ):

Si Andrei nu accepta ....ptr ca mi-a zis clar ca asta vrea sa se termine.dar ca mi-a lasat timp ..sa aleg ce este mai bine pentru mine.Si nu o sa plang dupa el. Daca il iubeam, asa tare pe George ..nu mai aparea o adoua persoana in peisaj, Cand o relatie se termina ambii sunt vinovati.Intr-adevar e cam aiurea situatia. Chiar foarte aiurea de aia cer sfatu vostru.

| OnlineZ a răspuns (pentru Purec):

Si da tin la George...dar am mentionat si mai sus ..ca la un fratee..Nu il mai iubesc de mult si tu stii foarte bine Daniel!

| Purec a răspuns (pentru OnlineZ):

Tu esti vinovata ca nu renunti la George, desi nu mai doresti sa stai cu el. Poate ca celalalt baiat nu era deloc las, dar nu voia sa intre intr-un trio de felul asta. Poate ca stia ca nu vei renunta la George prea curand... Alege ce crezi, dar orice alegere ai face, tot nu va fi una potrivita, pentru ca ai luat-o de mult pe cai gresite...bafta oricum, si sa fi fericita

| OnlineZ a răspuns (pentru Purec):

Asta numesti tu cai gresite? Se mai intampla...Si renuntam la George daca baiatul era luptator. Oricum stai linistit ca nici mie nu imi place situatia asta..Si daca te referi la relatii sexulae.nu am mai intretinut cu George de cand il cunosc pe Andrei.

| OnlineZ a răspuns:

Chiar daca nu s-a purtat foaarte frumos *.........Am completat fiindca mai sus am facut o greseala laughingScuzati-ma

| Hieer a răspuns:

Pai spune-i lu George ca nu m-ai merge si ca il iubesti doar ca un frate. Nu poti sta si cu Andrei si cu George ai parea ca o... Logic ca Andrei se simte prost in aceasta solutie chiar daca nu iti arata asta. Nu poti sa stai intr-o relatie doar ''cu sila''. Explicai lu George ca vrei sa fiti prietenii pe viitor si daca zici ca sunteti de 4 ani impreuna va intelege.

Sper ca te-am ajutat!

| CosminC86 a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu ar trebui sa te joci asa cu baietii, gandeste-te cum s-ar simti George care a stat dupa tine 4 ani. Parerea mea e ca "amantul" tau se cam joaca cu tine. Eu zic sa-ti bagi mintile in cap si sa incetezi cu prostiile, ca nu mai esti o adolescenta fara minte. happy
Si culmea ironiei e ca eu am 17 ani si dau sfaturi unei femei de 21.

| OnlineZ a răspuns (pentru CosminC86):

Da e o relatie de 4 ani.dar s-a racit! Eu trebuie sa stau cu el doar fiindca vezi doamne avem 4 ani?

| CosminC86 a răspuns (pentru OnlineZ):

E viata ta, tu decizi ce faci, dar sa nu regreti mai tarziu. Daca chiar gandesti asa atunci poate nu ar mai trebui sa-l torturezi asa pe saracul George. Spune-i ca nu se mai poate si gata.

| OnlineZ a răspuns (pentru CosminC86):

CORECT ..aici ai dreptate!

| CosminC86 a răspuns (pentru OnlineZ):

Eu am intotdeauna dreptate. Pur si simplu nu-l meriti pe George... Erai impreuna cu el si ai facut dragoste cu altu, de aici denota ca ai un comportament aproape de... stii tu ce.

| OnlineZ a răspuns (pentru CosminC86):

Iti permiti cam multe, nu stii tu ce m-a facut pe mine sa il insel daaa? m-A lovit, pe motivul ca doream sa fac un dus la 00:00...asta e motiv sa dai intr-o femeie? Ma jignea in ultimul hal desi nu avea motive..Nu mai judecati aiurea fara sa cunoasteti omul..Si intr-adevar am actionat gresit nu trebuia sa fac asta fiind inca intr-o relatie cu George.Dar ..am si spus imi pare rau insa. vreau sa fac in asa fel incat sa nu il ranesc fiindca tin la el..Si sa nu te intreci cu, cuvintele te rog eu ..ca nu ma cunosti

| CosminC86 a răspuns (pentru OnlineZ):

Acum ai inceput sa ma ameninti, asta spune multe despre caracterul tau. Degeaba nu te-a lovit, iti garantez. Ceau!

| OnlineZ a răspuns (pentru CosminC86):

Nu te-am amenintat ..in fine se vede ca ai 17 ani.Te las mai bine ca degaba ma cert cu tine! O seara faina!

| CosminC86 a răspuns (pentru OnlineZ):

Vai, ce sa zic. O sa-ti urmez exemplul. Hai ceau!

| Ycu a răspuns:

Vorbeste cu George spune-i de relatia ta cu Andrei, daca zici ca esti atat de indragostita spune-i ca te face fericita si sper ca va intelege, daca nu te intelege inseamna ca nu a tinut niciodata la fericirea ta, asa ca ar cam trebuii sa il uiti pe George si sa iti continui relatia cu Andrei, si tine minte, nu acorda niciodata a doua sansa daca sunt alte persoane care o asteapta pe prima. Ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Razorsharp a răspuns:

Stai cu Andrei.Din ce citesc pare o persoana de treaba, George trebuie inlaturat cat mai repede din poveste deoareca mai tarziu este mai greu.

| roxynikkkk a răspuns:

Ramai cu cine te simti tu mai bine, si cine te face mai fericita.