| kevinnn19 a întrebat:

Salut,prietenei mele ii tot scrie un băiat (de care ei i-a plăcut foarte foarte mult inainte sa fie cu mine dar nu a vrut el,ea nu stie ca eu am vazut facebook-ul ei si conversatia).Din ceea ce citeam acolo,el isi cerea scuze (dupa un an de la cele întâmplate) si vroia sa se combine iar ea a lăsat o portita deschisă,nu a spus nu, sau sa insiste ca are prieten...ce sa fac?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Respecta-i mare dorinta.

| Doub a răspuns:

Josnic din partea ei. Vorbeşte cu ea, nu eşti o marionetă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti astepta pana pleaca sau pleci tu. Ai aflat pe cine ai langa tine, ce mai astepti?

| madalinamadu a răspuns:

Întreab-o ce părere ar avea dacă o altă fată s-ar da la tine şi aşa va realiza că greşeşte şi îşi va schimba comportamentul.

| 97George a răspuns:

Spune-i ce ai aflat si intreab-o daca ea mai simte cv pentru el sau daca vrea sa fie in continuare cu tine. Acum depinde si ce fel de persoana e prietena ta ca poate sa iti ascunda adevarul dar cel mai bine e sa ii spui sa fie sincera si ca nu te va supara indiferent de care ar fi raspunsul.

| ShotVerde a răspuns:

Spune-i despre ce se intampla, spune-i ce ai pe suflet, spune-i ca nu vrei sa o pierzi, dovedeste-i ca ii esti intreaga viata. Oricum ai face-o, fa-o din inima. O sa aprecieze foarte mult si nu o sa te lase pentru o persoana poate mai frumoasa dar in interior fara nimic.