| QuasarNT a întrebat:

Salut prieteni, am o mare problema de ceva vreme si am nevoie de ajutorul vostru. va povestesc pe scurt despre ce e vorba...

Prin octombrie 2012 am cunoscut o fata, totul bine si frumos... prima data cand ne-am intalnit a fost foarte ok, o tipa la locul ei cu capul pe umeri. destul de matura dupa parerea mea. La a 2-a intrevedere a venit drogata( trasa pe nas). nu am dat prea mare importanta, stiam ca nah. asa sunt mai toate fetele, gusta din toate cate putin. In seara aceea m-a rugat sa nu-mi fac o parere proasta despre ea pentru ca vezi doamne, aparentele inseala. ok...

La aproximativ 2 saptamani dupa "eveniment" e ziua ei, intre timp am format un cuplu, eu nu pot ajunge la aniversare asadar ea pleaca cu fetele in club, iar dupa. acelasi individ de la prima "tragere" o suna, se intalnesc si petrec toata noaptea, desigur cu "faina"... La aproximativ 2 saptamani, probabil simtindu-se vinovata imi spune ce si cum a facut motivand ca era plictisita si mai ales suparata pe mine.ok, la inceput am trecut peste asta, dar cu timpul a inceput sa ma macine si sa cultiv in mine o obsesie. Am "anchetat" ce si cum am facut, eram 100 % sigur ca ei s-au si culcat dar ea si pana`n ziua de azi neaga chiar daca toate dovezile o fac vinovata. Timp de 8 luni de zile pur si simplu am terorizat-o sa-mi spuna adevarul prin diferite mijloace si ea tot pe a ei o tine. nu stiu ce sa fac, nu stiu daca o sa-mi treaca vreodata obsesia asta, ce e de facut. sfaturi. va rog

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ok. Am vazut ca ai probleme de incredere si o oarecare obsesie pentru filmele politiste (nu are legatura, dar era doar o observatie). Oricum, tie de ce iti pasa? O iubesti? Vrei sa fii cu ea?

Daca este vorba doar de obsesia pentru chestia cu ea fiind drogata si ca s-a culcat cu ala, tot ce pot spune este ca iti pierzi timpul degeaba. Daca s-a culcat cu ala ce ai sa faci? Asta e, toti gresim, iar cand vine vorba de droguri nu mai gandim limpede lasandu-ne dusi de val. Practic vorbind nici macar nu era constienta de ceea ce facea daca era sub influenta stupefiantelor.

Parerea mea este ca iti pierzi viata degeaba cu ea. Evit-o pentru ca daca veti fi impreuna vei avea probleme cu ea mai tarziu si nu iti va fi bine deloc (ma referi aici la stupefiante si la probleme ce vin odata cu consumul acestora).

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e bine sa ai incredere in cineva care se drogheaza. Face anumite chestii cu indiferenta, ca pe ceva firesc, iar pentru drog fac orice.Majoritatea le,, alimenteaza,, tocmai pentru ca-si fac de cap cu ele mai,, ieftin,,.

| elComandantee a răspuns:

Ar trebui să înţelegi că cei doi au o relaţie curvă-peşte.

| Painkeeper a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o lasi balta, intr-un mod mai frumos. Daca tot continui asa cu ea e posibil sa innebunesti si sincer, iti faci rau singur cu stresul. Rupe-o cu ea, si peste vreo 2 saptamani o sa iti treaca, gasesti tu pe cineva care sa fie de tine!

| Elsker a răspuns:

Cred ca problema ar fi "trasul pe nas" si de aici toate celelalte probleme de cuplu. Incearca sa o rezolvi pe cea mai importanta