| yourflawlessbitch a întrebat:

Buna ziua! Am inceput sa iau Midiana Zilnic de aproximativ doua saptamani in urma recomandarii medicului ginecolog datorita acneei si a dereglarilor menstruale. Am inceput blisterul in prima zi de menstruatie,luandu-le zilnic in acelasi interval orar. Insa de cand a inceput menstruatia, aceasta nu s-a mai oprit din prima zi, facandu-se astfel aproximativ doua saptamani de cand am menstruatie. M-am reprogramat la ginecolog pentru o discutie, fiind necunoscatoare si luand anticonceptionale pentru prima data. As vrea sa stiu daca este totusi o reactie adversa comuna si normala si care ar fi maximul normal de zile de sangerare pana ce corpul se va acomoda cu pastilele.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta numai doctorul i ti poate spune cand te vei duce la el. ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Opreste imediat anticonceptionalul ca nu este normal sa sangerezi 2 saptamani!
Vorbesc foarte serios!

Nu mai lua anticonceptionale deloc, ca poti trai cu acneea pe fata, in loc sa-ti faci singura cancer mamar sau tumori ovariene, din cauza anticonceptionalelor!