| QuasarNT a întrebat:

Salut prieteni, am o mare problema de ceva vreme si am nevoie de ajutorul vostru. va povestesc pe scurt despre ce e vorba...

Prin octombrie 2012 am cunoscut o fata, totul bine si frumos... prima data cand ne-am intalnit a fost foarte ok, o tipa la locul ei cu capul pe umeri. destul de matura dupa parerea mea. La a 2-a intrevedere a venit drogata( trasa pe nas). nu am dat prea mare importanta, stiam ca nah. asa sunt mai toate fetele, gusta din toate cate putin. In seara aceea m-a rugat sa nu-mi fac o parere proasta despre ea pentru ca vezi doamne, aparentele inseala. ok...

La aproximativ 2 saptamani dupa "eveniment" e ziua ei, intre timp am format un cuplu, eu nu pot ajunge la aniversare asadar ea pleaca cu fetele in club, iar dupa. acelasi individ de la prima "tragere" o suna, se intalnesc si petrec toata noaptea, desigur cu "faina"... La aproximativ 2 saptamani, probabil simtindu-se vinovata imi spune ce si cum a facut motivand ca era plictisita si mai ales suparata pe mine.ok, la inceput am trecut peste asta, dar cu timpul a inceput sa ma macine si sa cultiv in mine o obsesie. Am "anchetat" ce si cum am facut, eram 100 % sigur ca ei s-au si culcat dar ea si pana`n ziua de azi neaga chiar daca toate dovezile o fac vinovata. Timp de 8 luni de zile pur si simplu am terorizat-o sa-mi spuna adevarul prin diferite mijloace si ea tot pe a ei o tine. nu stiu ce sa fac, nu stiu daca o sa-mi treaca vreodata obsesia asta, ce e de facut. sfaturi. va rog

5 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Uita de ea. Treci peste. Daca ea continua sa nege treaba asta, doar las-o asa. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa o uiti. Nu merita. Nici macar sincera cu tine nu e. Daca o sa iti gasesti pe altcineva, obsesia o sa dispara in timp, crede-ma. Numai bine!

| Matt24 a răspuns:

Daca chiar tii la ea, ajut-o sa scape de partea cu drogurile si uita ce s-a intamplat. Daca nu poti uita, asta va fi o piedica in relatia voastra

| grab a răspuns:

Deocamdata are de unde fura banii de droguri, apoi functie de "obsesia" ta o sa inceapa sa fure de la tine pentru droguri. Care droguri o ajuta sa fie curajoasa cand suge ***. Si nu *** ta!
JET oceanic! Sa moara drogata daca e proasta!

| Hαppiηеss a răspuns:

Pe bune? Si tu inca mai esti cu o asemenea fiinta? prietene sunt o gramada de fete calumea care sa merite si tu stau dupa o usuratica ca sa nu ii spun altfel ( imi cer scuze poate te deranjeaza dar eu asa o consider ) care pe deasupra mai e si o drogata, serios uita-te putin in jurul tau si dati seama ca iti pierzi timpul, sfatul meu ar fi sa o lasi nu e de tine.

| lolylolypops a răspuns:

Nu merita! Nu mai discuta cu ea.