| Marian001 a întrebat:

prima data va spun ca e o intrebare cam naiva! Deci, am 13 ani si am un lichid cand ma masturbez cred ca e Lichid Preejaculator, dar sperma nu am adica sa fie asa alba...big grin! Dau funda! E ceva grav?

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Aici depinde, culoare difera de la organism la altul, nu iti este asa de dezvoltata sperma, asa cum nu iti este nici penisul, e bine sa te masturbezi este ceva sanatos, numai sa nu fie in exces. bafta!

8 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Un raspuns simplu pentru tine Marian001:

1. La varsta de 13 ani, e cat se poate de posibil ca acel tesut care creeaza spermatozoizii sa nu fie inca dezvoltat. Deci nu ai de ce te teme, faptul ca lichidul este unul semi-transparent nu inseamna decat faptul ca esti inca prea mic sa ai sperma!

2. Pentru Zeref: Nu stiu de existenta unor efecte secundare fizice, ci poate doar psihice ( ca exemplu... un barbat care se multumeste cu el si cele mai bune prietene ale lui - mana dreapta si mana stanga )

| Zeref a răspuns:

La inceput lichidul este transparent si nu are proprietatile alea lipicioase.Cu cat organismul se dezvolta si lichidul isi va schimba aspectul si culoarea(mai alb si nu alte culorilaughing ).In nici un caz nu e grav.Doar sa nu o dai la laba de dim pana seara.3-4 ori pe luna. Daca nu faci asa mai tarziu ai sa vezi efectele secundare.

| costellodonatz a răspuns:

Tinere, la varsta ta cred ca este destul de grav sa desfasori astfel de practici. Gandeste-te ca ai doar 13 ani. Ai putea sa citesti, sa te uiti la un film, sa iesi in parc sau la cinema cu colegii. Daca la 13 ani te autosatisfaci, la 18-20 ce vei face in cazul in care nu vei avea o prietena? Ai grija de peleul tau ca sa-ti traiasca multi ani pe Pamant.

| zaharelstef a răspuns (pentru costellodonatz):

Hai ma fi serios alti isi perd virginitatea la 13 ani alte fete au copil la 13 anii de fapt el chiar e un caz amuzant de stire copilareasca ceva ce vezi din ce ince mai rar cand vine vb despre sex copii de varsta lui fac tot felul de prosti si vad ca nu mai e ca inainte cand baieti mai mari aveau grija sai educe pe cei mai mici cu privire la asemeane aspecte

| costellodonatz a răspuns (pentru zaharelstef):

1. Ti se pare ca la varsta de 13 ani sa-l decalotezi pana la ejaculare sau sa-ti pierzi virginitatea? mie nu...
2. Nu stiu cati ani ani, dar modul tau de a scrie ma lasa rece. Nu stii sa scrii corect daramite sa mai mai dai sfaturi.

| zaharelstef a răspuns (pentru costellodonatz):

Mosulica trezeste-te suntem in 2012 maine nu-i poimaine si murim drackului toti virgini ca tine lasa lumea in pace si lasa-ma pe mine cu gramatica mea ca nici tu nu esti mai treaz. daramite sa mai mai dai sfaturi mai taie din ..mai-uril. alea cas cam multe

| costellodonatz a răspuns (pentru zaharelstef):

Fa-mi un favor si nu te mai baga in seama cu mine. Voi aprecia, sincer.

| zaharelstef a răspuns (pentru costellodonatz):

Mai bine taciai dracului din gura si nu te mai bagai de prima data in seama u cu mine...era mai bine pentru amundoi