| MariusCs a întrebat:

Salut, problema mea este urmatoarea: eu locuiesc in Spania, si am cunoscut in vacanta acum 1 an o fata in Romania de care m-am indragostit prosteste. Am tot tinut legatura cu ea pe face book, cat am stat in Romania decat am schimbat cinci cuvinte odata, iar eu aici am stat numai cu gandul la ea, fara sa ii spun asta, in timp ce ea asi traieste viata azi are un prieten, saptamana urmatoare altul, ajunsesem in halul in care am sters tot de la ea messenger face book, numar de telefon, ca am zis ca o uit, dar nu s-a intamplat asa, eu la maxim o saptamana, am adaugato din nou, si ea ma intreba daca sunt suparata pe ea de am sterso si tot ii ziceam ca, mi sa sters adresele, scuze... Si saptamana trecuta mai in gluma mai in serios i-am zis ca mi-a placut de ea de la inceput, si ea la inceput credea ca fac misto dar dupa aia a spus ca na nu se poate face nimic ca suntem prea departe, numai sa ma mut eu cu facultatea in Bucuresti. Acuma am sterso din nou, pentru ca nu pot avea nici o conversatie banala cu o fata aici, si mai greu sa imi fac o prietena.

Nu stiu ce sa mai fac. Voi ce ati face, baieti? Si fetele ce cred!

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Eu cred ca ea nu te merita.Adica daca spui ca saptamana asta are un prieten, saptamana viitoare altul inseamna ca este o persoana foarte nehotarata si care nu stie ce vrea de la viata si ea, pur si simlu isi bate joc de tipii aia.Parerea mea este ca ar fi mai bine sa o uiti daca ea a zis ca nu se poate ca e distanta.Si na la cat de nesigura este pe ea fii si sigur ca daca va fi vreodata cu tine isi va gasi alt iubit in Romania.O sa treaca si asta, mai greu, dar trece.Ia si incearca sa cunosti alte fete.

| MariusCs explică (pentru Anca95):

Cunosc foarte multe fete la mine in oras dar in ultima vreme imi este foarte greu sa ies cu ele in oras, si cand ies cu ele vorbesc foarte putin imi este greu sa socializez.

| Anca95 a răspuns (pentru MariusCs):

Este si normal ca sa suferi putin, dar nu uita dupa noapte vine ziua.La inceput e mai greu.Se vor rezolva toate nu esti nici primul si nici ultimul caruia i se intampla ceva de genu.O sa mai ai deceptii in dragoste, stai calmlaughing

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Eu zic sa nu mai insisti.happyNU vreau sa te dezamagesc insa chiar conta atat de mult distanta? Eu ma vad cu iubitul meu o data pe an si stam la distanta de 2 ore cu masina.straight faceE ca si cum unul din noi ar fi plecat in afara numai ca avem telefoanele cu optiuni nelimitate si ne "multumim"cu asta.