| anastasusu a întrebat:

Problema sta in felul urmator : eu m-am despartit de prietena mea acum o luna, ea vorbea urat si nu simteam ca ma mai iubeste si eu am inceput sa ma "plictisesc" de ea si de figurile ei. Dar de atunci nu vrea sa ma lase in pace zice ca se schimba, noi in timpul asta ne vedem ca ma tot bate la cap mai si doarme la mine dar sunt rece cu ea, atat ca este la mine. In timpul asta eu am mai vorbit si cu fosta care si ea zice ca ma iubeste si ca vrea sa fim amandoi (dupa 3ani) dar ea sta la 400 km de mine si vine la bunici la mine in sat. Nu stiu ce sa fac vreau sa fiu singur dar ma preseaza amandoua, de fata cu care m-am certat am observat ca nu prea este pe placul meu si i-am zis ca acum poate o sa mearga dar mai incolo nu. Este o fire nepasatoare are 19 ani nu face nimic si nici nu prea are gand. Ce sa fac, tot zice ca se schimba dar nu o cred ca de un an o tot lungesc cu ea, sa o iau pe ea sau pe fosta de la 400 km, sau singur, cea de la 400 km ( Bucuresti) e prima mea iubire si eu al ei si in cei 3 ani m-am tot gandit la ea

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tot la fosta vei merge pentru ca ai iubito cu adevarat ce sa spun, daca iar gresesti macar profita frate de amandoua vezi sa nu fi sincer sa le spui ca le iubesti sau simti ceva, bucurate ca ai doua, nu fi asa obsedat de fosta fi indiferent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe actuala trimite-o acasă, și dacă simți ceva pentru prima. merită să încerci.

| e1xtz a răspuns:

Prea complicat, prea ca la tara!

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Greu..."Actuala" nu seva schimba, cel putin nu in viitorul apropiat (stiu ce zic), acum depinde de tine daca mai vrei sa reaprinzi "prima flacara" asa, ca sa reziste si la distanta.