| pisikutza20 a întrebat:

Salut, pun aceasta intrebare aici fiindca acest grup este cel mai vizitat si mie imi trebuie ajutorul vostru...eu aveam parul deschis la culoare, mi l-am vopsit cafeniu si acum cind mi se descoloreaza mi s-a facut roscat dar nu vreau sal mai vopsesc asa ca spuneti-mi poate este ceva de descolorat parul, pentru cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da pur simplu cu decolorant.Asta e cea mai simpla, dar iti va arde parul.Nu trebuia sa tsi'l vopsesti tongue Trebuia sa dai pur si simplu cu nuantsator.

| Dan a răspuns:

Mare prostie ai facut ca multi altii de pe Pamant, sa iti vopsesti parul cu vopsele(chimicale) care pot provoca si cancer de piele daca este utilizat foarte mult.Noroc!

| georgianaionescu a răspuns:

Insa cum sa te decolorezi cat mai sanatos cu putinta, pentru a nu-ti distruge podoaba capilara?

Inainte de a lua o decizie trebuie sa stii ca o decolorare poate sa-ti aduca look-ul dorit, dar poate si sa-ti "arda" parul excesiv. Perhidrolul este un oxidant atat de puternic incat poate usca, subtia sau rupe firul de par. De asemenea frumusetea si elasticitatea parului au de suferit.

O coafura noua, intr-o culoare dorita te poate face sa te simti bine in pielea ta, increzatoare in propriile forte si iti aduce buna-dispozitie de care aveai nevoie.

Funditabig grin>