| Katy20Kaithleen a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi. Am fost impreuna cu un baiat ceva timp, dar s`a despartit de mine. A vrut sa ne impacam, dar apoi s`a razgandit. Dupa 3 zile de cand ne-am despartit s`a cuplat cu altastraight face. Eu inca sufar,am plans zi si noapte,chiar ma doare,caci vreau sa ne impacam. Daca zicea ca ma iubeste, de ce asa repede s`a aruncat in bratele alteia si nu a mai dat nici o sansa relatiei noastre? Nici nu mai vorbeste cu mine, pur si simplu a rupt orice legatura...Cum pot sa il fac sa ne impacam, sau macar...sa`l uitcrying? Va rog daca pute`ti sa ma ajutati, fara misto.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa plangi dupa cineva care nu te merita...pentru ca e clar ca nu te mai vrea, din moment ce s-a dus repede la alta.
Sa il uiti o sa fie foarte greu, dar incearca sa te resemnezi.
De ce sa plangi pentru cineva care, in timp ce tu versi mii de lacrimi, el tine de mana si saruta o alta fata?
Daca relatia nu mai are nicio sansa, inseamna ca voi doi nu va potriviti...pur si simplu, nu el e acel baiat care este menit sa fie al tauhappy.
Eu aproape ca l-am uitat pe fostul prieten. Am ascultat numai melodii in care ma regaseam si plangeam intruna si m-am "descarcat" pana cand nu mai aveam lacrimi.Intr-o zi, mi-am zis "Gata! Daca ma merita, nu ma facea sa plang". Acum, chiar daca ma gandesc la el, nu mai plang, regret ceea ce s-a intamplat, dar am realizat ca nu merita sa lupti pentru o persoana care te abandoneaza, ci sa mergi mai departe.
Daca vei trai numai in trecut, o sa iti fie greu sa iti faci alta relatie...
Deci, capul sus! S-a incheiat o relatie, nu viata intreaga!
Un sfarsit inseamna un nou inceput!happy

4 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

S-a-l uiti nu o sa poti... am incercat si eu e in zadar, dar crede-ma nu te merita, cum ai spus, se arunca in bratele fetelor, crede-ma esti facuta pentru un baiat care chiar crede in tine. Succes.

| BonneLess a răspuns:

Sa incerci sa iti gasesti un baiat si sa-i explici prin ce ai trecut si daca nu merge relatia poate te va intelege. Eu cred ca daca va potriviti si totul e bine il vei putea uita. Nu mai e impacare in chestia asta.

| pretty34 a răspuns:

Daca te-a lasat fara nici un raspuns eu cred ca nu te-a iubit prea mult, altfel nu vad de ce nu ar fi dat macar o sansa prietenie voastre; si apoi ca sa-l uiti iti trebuie un minim de efort: mai intai nu trebuie sa te gandesti la el deloc, chiar daca ti se va parea destul de greu incearca (incercarea moarte n'are), ocupa-ti timpul cu diferite activitati si mai iesi la vreo plimbare cu prietenele...happy

| Ella1213 a răspuns:

Daca a plecat la alta, inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat, sorry, dar asta-i adevarul! Sau mai poate fi o varianta, poate vrea sa te faca geloasa sau mai stiu eu ce. In fine, cred ca ar trebui sa-l uiti, e clar ca nu te merita! Stai linistita, il vei uita, concentreaza-ti privirea la altcineva, si ii vei uita si numele! Bafta, fii tare :*