| CristiB93 a întrebat:

Se poate transmite vreo boala prin sex oral. Adica ea femeie sa-mi transmita mie in cazul in care ar avea o boala, doar oral nimic altceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă ai vreo rană deschisă în gură și sângele tău intră în contact cu secrețiile ei.Altfel nu cred că se poate.Pentru mai multă siguranță poți folosi folie pentru sex oral, deși știu că e cam scumpă, dar poți folosi un prezervativ în schimb pe care îl tai. Poți să te uiți pe YouTube la Sexul vs Barza, e un clip despre cum să îți faci o astfel de folie și îți dă mai multe detalii.

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Da,dar cu protectie nu e senzatia la fel de placuta ca si fara. Nu-i asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Asta este doar in capusorul tau, ca de fapt, o protectie bine pusa este ca o a doua ppiele pentru penis producand senzatie foarte placuta atat pentru baiat cat si pentru fata.
Invata sa folosesti prezervativul, ca nu musca, nu doare si costa cat o acadea, iar confortul si siguranta care ti-o confera este de milioane, cand te gandesti ca se poate lua SIDA, siflis, gerpes genital si multe alte boli cu tarnsmitere sexuala, atat prin sex oral, vaginal cat si anal.

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

laughing Oricat de bine ar fi pusa, tot nu e ca pielea ta reala. Nu are receptori si etc etc. Deci clar nu e senzatia la fel

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Herpes

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca da!
Absolut toate bolile cu transmitere sexuala se transmit atat vaginal, oral cat si anal!
Iar prin sex oral se pot lua: SIDA< sifilis, HPV samd.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
Nici măcar prezervativul nu te apără 100% de boli!

| JustStitch a răspuns:

Atata timp cat igiena este una riguroasa nu poti lua nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru JustStitch):

Igiena nu are nici o importanta in cazul bolilor cu transmitere sexuala, doar protectia cu prezervativ are!

| DonGiani a răspuns:

Da, și cancerul oral

| Suki08 a răspuns:

Poti lua, si unele boli nu se mai pot trata, grija mare

| Butin a răspuns:

Sunt anumite ciuperci care se transmit dar sunt si tratabile. Din cate stiu ceva grav gen sifilis sau sida nu se poate

| Lichan1 a răspuns:

Hei câți ani ai nu cred că ai făcut biologie