| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Simt sa ma descarc dar nu prea am cui asa ca o sa las toata povestea mea aici.
Sunt tanar(mentionez ca sunt baiat),25, nu prea pot sa spun ca am prea multa experienta de viata si vreau sa va povestesc intamplarea mea.
Acum ceva timp cam cu 2 ani jumatate in urma m-am angajat si eu la un loc de munca ca tot omu sa pot pune o paine pe masa.
M-am "imprietenit" cu personalul de acolo dar am avut o relatie de prietenie mai "puternica" pot sa spun cu un baiat de acolo,genu ala de persoana care simti ca poti povesti orice,ne intelegeam foarte bine.
Baiatul era "insurat de mic", avea 28 de ani si o relatie de 14 ani si avea si un copil (copil care statea la parintii fetei),dar era mai "bagabont" de felul lui.
Ceva timp mai tarziu baiatul respectiv o angajeaza si pe "sotia" lui acolo,nu erau casatoriti cu acte dar pana la urma sunt doar niste foi,nu pe asta se bazeaza o casatorie.
Eu cu el avand o relatie buna de prietenie automat ca si cu ea,sotia lui s-a creat o relatie de "prieteni", ieseam toti 3 la tigara,statea de vorba,discutam aproape orice.Mie imi era simpatica fata,putin intepata,mereu rade,genul ala de persoana placuta,dar niciodata nu am stat cu gandul sa ma dau la ea sau sa incerc ceva, il respectam pe baiatul respectiv si nu mi-am dorit niciodata sa ma bag sa stric casele la oameni.
Am lucrat acolo cam 5 luni impreuna cu ei dupa care patronul respectiv avea o locatie pe care o deschidea mereu pe timpul verii pe litoral iar in fiecare an alegea cativa muncitori sa mearga sa lucreze acolo.Eu cum sunt muncitor de felul meu si imi merge mana bine am fost intrebat daca vreau sa merg si am acceptat,ulterior am aflat ca merg si cei doi si cumva m-am bucurat ca sa zic,deoarece ma simteam bine cu ei.
Ajunsi acolo si stand mai tot timpul impreuna fiind cazati la acceiasi casa cumva am inceput sa avem o relati si mai buna.
In fine,pana intr-o seara,cand baiatul respecti mi-a propus de fantezia lui si parea destul de serios, a mai avut cateva glume cu tenta de sex in 3 dar nu le-am luat in serios, credeam ca sunt glume.Initaial am incercat sa evit stiind ca nu e ok dar intr-o seara avand cateva beri la "bord" am dus-o pana la capat la insistentele celor doi.
Si cum am crezut asa s-a si intamplat.
Eu cu fata ne-am apropiat si mai mult si ne culcam amandoi de cate ori aveam ocazia, iar prietenul respectiv a inceput sa devin gelos si sa aiba acte de violenta asupra ei cum era si de asteptat.Nu sunt mandru de mine dar fata mi-a cam pus capac.
Au trecut putin peste doi ani si am ramas toti 3 in acceasi situatie.
Fata spune ca ma iubeste, el stie si el ca ea ma iubeste si a recunoscut si de fata cu el cand eram toti 3 acolo,el spune ca ii accepta ei orice dorinta deoarece nu isi vede viata fara ea,eu sunt si eu praf,pot sa zic ca mi-a pus capac,am incercat de zeci de ori sa renunt dar se pare ca am incercat in zadar, mereu ma cauta sau ma suna si mereu ma intoarce.Imi spune ca pe mine ma iubeste, cumva o cred deoarece cand ne vedem toti 3 ea se culca in 90% din timp cum mine iar toata noaptea ma tine in brate.Imi spune ca e vina mea,ca ea vrea sa plece cum mine dar nu vreau eu.
Adevarul e ca ea a vrut de multe ori sa plece,si cand eram toti 3, doar ca nu am simtit eu,mereu am avut o retinere,ceva m-a tinut pe loc.
Mereu imi spune sa imi dau drumu in ea ca vrea copil cu mine,ce pot sa zic intr-un final e ca este o situatie urata rau.
Mereu imi scoate ochii ca imi bat joc de ea si vreau sa o las,ca a trecut prin prea multe batai si certuri foarte urate si viata langa el nu o sa mai aibe.
Pana la urma cred ca fiecare plateste la masa la care consuma, toti 3 suferim acum de pe urma unor greseli "constiente", ma vad cu ei cam la 2 saptamani, uneori si in fiecare saptamana si cred ca o sa ma vad mult timp de acum in colo pentru ca sunt slab de inima si dorinta mereu ma rapune.Nu stiu cum se va termina dar se va terminca candva, sunt constient.Voi cum ati proceda in locul meu?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cauta alt loc de munca, cere- ti irrtare lui Dumnezeu pentru ce a fost si roaga-te sa iti dea o sotie care sa fie numai a ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi baiate de asemeena specimene, astia sunt ca tiganii, se culca pe unde apuca cu cine apuca, fac copii cu diversi barabti si apoi se muta la altul.
Vrei sotie si familie, sau vrei viata destarbalata si copii altora sa-i ai in grija?

| SilentRain a răspuns:

Amice țin să cred că ești animal domestic, nu om
Naiba tu nu știi să te controlezi ca tot omul?
Vezi de treabă ta!
Eu in situația asta nu vad decât 3 tâmpiți cu acte în regulă
Aia că te place pe tine și să întors la soț ca să își ia porția de bătaie
Și ăla care a acceptat că altul sa i-o tragă lui nevasta'sa de fata cu el, apoi el că un soț minunat se transforma într-un gelos agresiv
Si mai ești și tu, care nu ai control și încă îți bați capul cu așa ceva
Na poate asta fost "o greșeală" dar e cazul sa îți vezi de ale tale, să devi stabil și să știi ce vrei de la viață
Deși eu nu ași intră într-o relație cu o asemenea femeie lipsită de control care îți cere copii de parcă nu ar însemna nimiclaughing) și fără să va cunoașteți bine măcar

| Crackman a răspuns:

Ce sa iti zic, decat sa te gandesti ca poti mai bine decat pierderea asta de timp.
Cauta alta in paralel si intre timp continuii ce faci

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Este prea mult pentru mine să pot spune ceva ma depășește rău de tot tot ce ai spus și am citit am citit de 2 ori și nici acum nu sunt în stare să-ți dau un răspuns pentru este prea mult pentru mine teau băgată în așa ceva atâta de scârbos și atâta de nu-mi găsesc cuvântul clar să-ți pot spune ceva este o nebunie mare de tot ce faceți voi ai este enorm enorm de greșit ce se întâmplă acolo cu voi ieși din mediul ăla bolnav cât mai repede o săte distrugă și pe tine și o să-ți distrugă și sănătate nu știu în ce te-ai băgată ce tea apucat sa faci așa ceva da ești pe un drum enorm enorm de greșit ieși de acolo nu-i normal ce se întâmplă acolo și ce faceți femeia aceia nu stie ce este sa iubește cu Adevărat nu are habar ce este sa iubește cu Adevărat ce faceți voi iartă ma că-ți spun este total Anormal total bolnav rău de tot nu-i bine ce faceți nu-i deloc bine ce faceți deloc voi numiți asta iubire Doamne voi nu știți ca este sa iubești cu Adevărat asta nu este sa iubești cu Adevărat ce faceți voi este altceva cu tot altceva da asta în nicin caza nu este sa iubești cu Adevărat.