| crissproduction a întrebat:

Salut,
Sunt clasa a XII-a, insa nu foarte sigur pe mine la ce facultate sa merg din cauza ca am anumite nelamuriri.
Oscilez intre Facultatea de Inginerie Electrica sau Facultatea de Finante si Banci, stiu, sunt la poluri opuse insa ma fascineaza ambele domenii. Nu am probleme cu matematica ori fizica deci as putea alege ingineria, insa mai nou ma gandesc sa merg la finante si banci.
Care credeti ca ar fi mai de viitor? Unde sunt sanse mai multe sa ma angajez dupa terminarea facultatii? In ce domeniu se plateste mai bine?
Astept raspunsuri concrete si fara mistouri.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa "sondezi" terenul din zona domiciliului parintilor sub aspectul pietei de munca--- la inceput de drum, dupa absolvire, ai nevoie de recomandari care se obtin mai usor intr-o zona cunoscuta decat intr-una necunoscuta. Apoi, un alt avantaj, este acela ca vei avea unde sa locuiesti fara a-ti greva venitul de incepator cu cheltuieli pentru chirie si altele.