| gettaaa a întrebat:

sunt in clasa a 12-a si m-am decis sa merg la facultatea ase bucuresti, finante si banci. dar e o problema,,, as vrea sa ma angajez in timpul facultatii fara sa am probleme cu facultatea. credeti ca este posibil sa fac ambele lucruri? merci.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti lucra, preferabil o slujba cu timp partial de lucru, ca sa ai timp si de facultate. Succes si numai bine!

| gettaaa explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! la asta ma gandeam si eu! sper sa ma descurchappy

| luiza a răspuns:

Da, dar nu te sfatuiesc sa faci asta din primul an. Ai rabdare sa cunosti profesori, sa vezi ce se cere si cum: sunt profesori care te ard la examene daca nu ai prezenta, altii daca nu mergi la seminare...Altfel poti de ce nu, sunt atatia studenti care lucreaza!

| gettaaa explică (pentru luiza):

Da,dar am o problema cu veniturile...de aceea vreau sa incerc sa ma intretin singura...o sa incerc! merci!

| luiza a răspuns:

Bafta multa!