| Adelina14 a întrebat:

Salut.spuneti-mi baieti cum reactionati atunci cand o fata va face o declaratie de dragoste.Am scris o scrisoare unui baiat unde i-am spus ca-mi place si i-am dato vineri de acum luni nici nu stiu cum sa ma comport. Ajutor

Răspuns Câştigător
| Nita_Cristian-ionut_1996 a răspuns:

Eu cred ca nu e greseala ci ceva frumos. Poarta-te normal si du-te la el sa vorbiti sau va face el asta intai. Daca e un baiat finut si normal nu se va lauda in toata scoala. Si felicitarile mele ca ai facut asta deoarece rareori se mai fac astfel de gesturi si sunt chair foarte frumoase.

13 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Ii spun: "ooo ce dragur, sa te ajut sa iti dai jos sutienul?"

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa te comporti normal, ca si cand nu ai trimis aceea scrisoare. Daca el nu este inca un copil, atunci te va intelege, daca nu, se va lauda cu scrisorica ta in toata scoala si nu numai. In acest fel vei intelege si tu ca astfel de greseli nu trebuie sa mai faci.

| Adelina14 explică (pentru neutrino):

Consideri o greseala ce am facut eu?
esti baiat sau fata?

| neutrino a răspuns (pentru Adelina14):

In timp, vei intelege ca ceea ce tu ai facut, o fata care se respecta nu face. Probabil ca esti inca tinerica, varsta iti permite sa gresesti. Din greseli invata omul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal noi reactionam pozitiv atunci cand o fata ne face declaratii de dragoste,adica n-o iertam,ca sa nu regretam mai tarziu...
Oricum, in cazul tau eu zic sa mai astepti, poate el ti-a raspuns prin posta romana si aia se misca mai greu, nici nu trebuie sa avem pretentii la ce salarii au, plus ca le primesc cu vreo 2 luni mai tarziu, cum am auzit...

| Adelina14 explică (pentru anonim_4396):

Eu i-am scris pe o foita si i-am transmiso direct in mana

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adelina14):

Acum am inteles. Iarta-ma,eu sunt mai greu de cap...
Deci daca e un baiat bun si te place o sa-ti raspunde in vreun fel,iar daca nu te place, s-ar putea sa inceapa sa aiba fite pe el,ceea ce inseamna ca in ambele cazuri ai de castigat...
In primul ca intri si tu in randul lumii, si o sa ai un iubi, iar in al doilea - nu era pentru tine, deci n-ai ce sa regreti.
Un sfat mic - pe viitor mai lasa-i si pe ei primii sa iti trimita scrisori de amor, ca e mai sanatos.Si sa ai grija sa nu faci prostii, varsta legala pentru un iubit am inteles ca e de la 16-17 in sus, adica poti sa iti faci unu`, dar te pupi pe bot si-atat, fara alte chestii...Plus ca te mai afla si TPU-ul si iese cu borfaiala...

| Adelina14 explică (pentru anonim_4396):

Eu implinesc 17 in toamna
ei dar nu treaba in iubire globala doar am vrut sa-i spun ca-mi place nu mai moare lumea daca nu-mi va raspunde))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adelina14):

Bine,domnisoara.Adica bine ca ne-ai cerut ajutoru`, ca apoi, dupa ce-au curs apele de pe noi ca sa nimerim un sfat bun, sa vii tu si sa ne zici ca nu ``moare lume daca nu raspunde``…
Ori am eu ceva la cap, ori va alintati toate pe site-ul asta de parca v-ati fi vorbit intre voi…
In fine.La multi ani pentru la toamna.
Si la multi ani si pentru la toamna `ailalta cand te faci de 18...
Sper ca sunt primul care-ti zice ``la multi ani``...

Răspuns utilizator avertizat
| stark47 a răspuns:

Foarte frumos din partea ta sa apelezi la mijloacele clasice.
eu am primit o singur scrisoare de genul,de la o persoana care abia stiam cum se numeste si careia doar ii zambem ocazional.
personal m-am simtit magulit,mi-a placut sa citesc cum simpla mea prezenta,involuntara de altfel putea sa ii inspire aceste sentimente.
cred ca luni ar trebui doar sa ii zambesti si sa astepti sa vina la tine.
insa,te sfatui sa te inarmezi cu multa rabdare si tarie de caracter,daca ai interpretat gresit gesturile lui sau intentiile, va fi groaznic.el acum tine in mana dovada ca tu il placi, ar putea face misto de chestia asta cu toti baieti de la el din clasa.
nu vreau sa te sperii chiar sper sa nu se intample asa, insa exista posibilitatea asta. oricum, felicitari pentru felul clasic de abordare.