| lextim a întrebat:

Cum stiu daca ma place un baiat?:-s voi baietii, daca va place o fata cum reactionati (daca nu-i ziceti)?

Răspuns Câştigător
| ZapPy a răspuns:

Daca nu zicem? Depinde de baiat. Daca are incredere in el o sa te intrebe sa iesi cu el undeva, o plimbare, un suc sau orice altceva fun in cele mai multe cazuri.

Dar sunt o gramada timizi(majoritatea) care atunci cand plac o fata baga capu in pamant, rosesc, nu se uita direct la ea cand vorbesc cu ea, uneori intreaba pe altcineva despre fata respectiva neavand curajul sa o confrunte personal.

Dar, cel mai bine, decat sa astepti dupa el sa se trezeasca, poti lua si tu initiativa, incepe tu discutia cu el, vezi cum reactioneaza, chiar poti sa-l inviti tu in oras. Suntem egali, deci nu vad problema, daca iti place cineva go for it, nu astepta. Poate el ii mai timorat si speriat ca tine si pierdeti ocazia pentru ceva special probabil.

Succes happy

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai daca simti ca te place vbeste cu el.incearca sa ii spui ca iti place si tie de el.nu trebuie sa iti fie rushine.nu e cine stie ce chestie.batting eyelashes

| andradat a răspuns:

Da nu tresa zica nimica ca iti dai seama de la o posta daca te vrea un baiat.hee hee
Baietii sunt asa putin mai prostuti si iti dai seama rapid daca te vor. Felul cum vorbesc cu tine, cum se uita la tine, si asa mai departe. Ca fata ar trebui instant sa iti dai seama daca te vrea un baiat.hee hee

| AlexDK a răspuns:

In mod normal, el daca te place... o sa vb cu tine pe mess sa te cunoasca mai bine sa vada cum esti cum gandesti o sa iti ceara niste poze ceva...
Dupa o sa bata niste apropouri ca te place... daca ii arati si tu macar putin ca are o sansa... o sa te invite sa iesiti doar voi 2 pe afara sa va plimbati sa vorbiti sa va vedeti la un suc ceva
Dupa cateva intalniri o sa te intrebe el daca vreti sa fiti impreuna.
Si cam asa as proceda eu...si sunt putin timid.restu nu stiu. happy
Fiecare are felul lui de a fi big grin

| Albertt a răspuns:

Se poarta frumos alte ori face glume despre tine mie imi place sa le enervez.Ca asa te ia in vizor dar depide si daca e rusinos oricum fiecare are feleul lui de a spune.

| Nero_1949 a răspuns:

Dam laba seara dupa ea.