| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva cat timp traiesc spermatozoizii pe piele (burta, mana) daca au fost in prealabil sters acel lor cu un prosop?

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Spermatozoizii traiesc doar cateva minute dupa ce ai ejaculat. Asta daca nu au ajuns in vaginul partenerei. Nu traiesc fara lichidul seminal care este hrana lor. Daca i-ai sters is gatawinking

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

SPERMATOZOIZII,traiesc in interiorul vaginului, uterului, 3-5 zile.
In contact cu aerul, traiesc, doar atat cat este umezeala, pana se usuca pelicula de sperma.
Poti afla multe lucruri, cautand chiar si pe GOOGLE!

| SefaTa97 a răspuns:

Trăiesc până se usucă lichidul.
Deşi se zice că o mare parte din spermatozoizi, mor în contact cu aerul.

| 1stResponder a răspuns:

Pentru ce iti trebuie asta?

ON: Daca ai sters partea aia si spalat, nu mai ai nici o legatura cu ei...