| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp mor spermatozoizii din lichidul preejaculator?
am facut prostia de a imi atinge vaginul dupa ce m.am sters pe mana de la lichidul preejaculator cam la jumtate de ora. straight face
Pot ramane?
Am dureri mari de sani si de burta.

12 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

o mica, mica sansa exista mai ales ca erai in perioada fertila dar sa speram ca nu s-a intamplat nimic

| Raluu1234 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Cu o zi dupa ziua ovulatiei.
trebuie sa imi vina si ma dor sanii rau

| Raluu1234 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Si el nu a ejaculat cu 2 zile inainte.
nu a mai avut contact de 1 luna jumate cam asa deci, din cate stiu eu nu existau spermatozoizi in lichidul ala decat daca a ejaculat acum 48 de ore.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Raluu1234):

Exact asa cum spui. Povestea cu spermatozoizii din lichidul preejeculator este o gogorita, sau ceva extrem de greu a se realiza. Citeste materialele urmatoare:http://www.clopotel.ro/......r-141.html sau http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glandele-bulbouretrale_6034 Multa sanatate.

| Raluu1234 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci nu e risc nu? big grin
Prietenul meu m.a asigurat ca nu a intretinut relatii sexuale.
M.am panicat foarte tare. Data viitoare o sa fiu mai atenta si o sa ma spal pe maini. Desi. dupa 30 de minute ma indoiesc ca au mai rezistat ei chiar daca existau.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Raluu1234):

Daca este vorba se lichidul preejeculator care nu contine spermatozoizi posibilitatea de sarcina este 0 (zero) Doar in cazul in care el a ejaculat si acel lichid era de fapt sperma s-ar putea naste un oarecare minuscul semn de intrebare? Dar chiar ca ar fi o minune sa reziste 30 de minute.De asemenea consider ca durerile de sani si burta sunt semnele premenstruale normale. Multa sanatate.

| Raluu1234 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu. nu e genu ala care se excita si ejaculeaza imediat
Plus ca a fost prin pantaloni si eu doar am bagat mana putin prin boxeri.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Raluu1234):

Poti fi linistita. Vezi ca ti-am trimis si 2 link-uri cu privire la lichidul preejeculator, merita citit pentru a fi in tema cu adevarul medical, nu gogoritele vehiculate pe acest site. Pa, pa.

| Raluu1234 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am citit.
Am observat si eu ca sunt gogorite laughing
Ma gandeam si eu. dupa 30 de minute dupa ce m.am schimbat si am pus mana pe haine si m.am dus sa dau ciuva niste bani sa fie inca activi.laughing ( nu stiu ce a fost in capu meu de nu m.am spalat pe maini.
Trebuie sa imi vina zilele astea. Sa vedem.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Spermatozoizii trăiesc ( în aer liber ) până când se USCĂ acea peliculă de spermă!

Vezi alte detalii la punctul 9 de la linkul :
http://depici.ro/preconceptie/raman-insarcinata-daca-9-mituri-spulberate/

Toate cele bune.

| Bogdan6969 a răspuns:

Dupa cat timp, cam 6 ore!

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Mmm, nu va jucati cu chelu fara prezervativ si dupa orice eveniment nu uitati dusul daca nu doriti sa nu aveti parte de o sarcina nedorita