| IonutMT a întrebat:

Salut,
Stiu ca suna rusinos ca la 17 ani ai mei sa vorbesc despre asa ceva,dar am nevoie de sfatul vostru.
Mie imi place de o fata de cv timp,ba de chiar ft mult timp si m-am inteles ft bine cu ea pana cand,chiar daca sunt rusinos,mi-am facut curaj si i-am spus ca imi place de ea,iar dupa chestia asta ea a luat o usoara distanta de mine spunandu-mi ca tine la mine,dar ma vrea ca amic...
Dupa ceva timp,iar am vb ca si amici,timpul a trecut si iar am inceput sa imi placa de ea si pana intr-un final i-am spus din nou ca imi place de ea,de data asta ea nu a spus nici da nici nu,dar intr-un final mi-a dat de inteles ca ea nu vrea un prieten.
Mie in prezent,iar imi place de ea,dar vad ca ea se comporta cu ceilalti baieti mult mai afectuos decat mine,dar mie imi povesteste chesti personale ca la un frate,efectiv are incredere in mine,la fel ca si familia ei.
Intrebarea ii, mai are rost sa mai incerc o data, avand vedere ca atati baieti trag la ea?
Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| NesScaFe a răspuns:

Am pățit același lucru, 3 ani a durat, părerea mea e ca sa te orientezi altundeva, friendzone my friend

| Emilian65 a răspuns:

Insista ca vei avea succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e.
Am patit la fel.
Daca vrei o prietena vorbeste cu alta fata.

| Asly a răspuns:

M-ai incearcă incă o dată pentru ultima oară ca să te convingi, dar de data asta săruto...succes

| AnotherAnswer a răspuns:

Tu ți-ai răspuns singur " îmi povestește chestii personale că la un frate "
Balta are peste, bafta!

| GucciGang2k17 a răspuns:

Cred ca te vrea doar ca pe un amic, majoritatea fetelor au un bff baiat. Eu zic sa nu mai incerci sa sa te orientezi spre alta fata, dar sa stii ca puteti ramane prieteni foarte buni. Succes!