| Anacond3 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 14 ani.As vrea sa imi dati niste sfaturi cu privire la comunicarea intr-o >relatie.:" Este prima mea relatie, ea a facut primul pas si acum suntem impreuna. Mai multe fete m-au simpatizat de-a lungul timpului dar nu am continuat din cauza ca nu stiam despre ce sa vorbesc cu ele sad. Prietena mea e mai mare decat mine cu 2 ani. Eu sunt mai timid de fel dar incerc sa fiu cat mai sociabil. M-a intrebat daca vreau sa iesim maine? Voi unde iesiti cu prietenele si ce subiecte sa aduc in discutie... as vrea sa ne simtim bine si sa nu o dau in bara.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OchiCaprui112 a răspuns:

Buna! Am observat ca intrebarea este in general pentru baieti iar eu sunt fata totusi as vrea sa te ajutbatting eyelashes eu zic sa o duci intr'un parc sau la un suc, undeva unde sa aveti cat de putina intimitate. Si eu am un prieten foarte timid I don't want to see si la prima intalnire mai mult timp am stat si ne'am privit laughing) dar apoi sa mai "deschis"... Presupun ca dupa ce o vei cunoste mai bine si u vei face la felwinking pana atunci incearca sa vb cu ea despre: lucrurile pe care le aveti in comun sa ii povestesti faze haioase adica sa o faci sa rada. Concentreaza'te asupra ei, adica ia-o pe ea ca subiect de discutie, spune-i sa iti povesteasca despre ea si ascultai povestile cat mai atent (asta le place fetelor)... Incearca sa o cunostihappy! Succes! Sper ca te'am ajutat :*

4 răspunsuri:
| Sweete a răspuns:

Hei.Vei primi sfaturi direct de la o fata.Deci ati putea iesi la o terasa sa beti un suc.Ati putea sa va plibati pe faleza si sa mancati o inghetata.
Despre ce sa vorbiti? E simplu.Pentru inceput intreab-o lucruri despre ea.De exemplu:care e culoarea ta pref? Chestii de genu`o poti intreba ce ii place la tine, si tu ii poti zice ce iti place la ea.O sa te mai intrebe si ea lucruri, asa ca stai calm.
Succes, and Keep calm and love your Girlfriend.
puppii.

| Anacond3 explică:

Merci de sfaturi fetelor :* mi-ati ridicat moralul si acum stiu cat de cat ce am de facut happy
Inca o intrebare : Este bine sa ii cumpar eu sucul/inghetata etc? Voua va achita nota de plata de fiecare data iubitii? :S

| sowhatt a răspuns (pentru Anacond3):

Ar fii dragut daca i-ai cumpara tu sucul sau inghetata...winking

| OchiCaprui112 a răspuns (pentru Anacond3):

Pai da, e mai bine sa achiti u nota happy mai ales ca este prima data, ca sa faci impresie frumoasa big grin