| NewHope a întrebat:

Sunt baiat si am 14 ani, si imi place de o fata de 13 ani care locuieste in aproprierea mea dar e la alta scoala, totul a incepu acum 2 luni cand am inceput sa vorbesc cu ea...am tot vorbit si ne-am atatsat unul de celalalt si mno, eu am inceput sa o simpatizez tot mai tare si acum nu demult i-am zis ca o plac si ea a spus ca simte ceva pentru mine...problema e ca o prietena de-a ei mi-a spus ca nu stie daca vrea sa fim impreuna fiindca va incepe scoala imediat si nu vom mai avea la fel de mult timp unul pentru celalalt, eu stiu singur ca ma place fiindca toata ziua vorbeste de mine prietenei ei si mai mult prietena ei mi-a spus ca i-a spus mamei sale de mine si nu stiu ce sa fac sa incerc sa astept.Astept raspunsuri frumoase dau faundaaa!

Răspuns Câştigător
| Stefi06 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ca tu chiar o placi si daca si ea simte ceva pentru tine n-ar trebui sa renuntati unu la altul doar pentru ca incepe scoala, ai zis ca locuieste in apropiere deci ati putea sa iesiti in weekend si poate si dupa scoala, nu renunta la ea! Sper ca te-am ajutat si mult succes

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Pretenas daca nu ti-a spus ea personal asta asa ca stai calm ...Nu va mai luati dupa unu si altu daca ai incredere in ea stai calm... Fundia?:-D?

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

In timpul scolii ar trebiu sa tii o relatie stransa cu ea. sa vorbiti la telefon, sa va mai intalniti in timpul liber, iar daca chiar o placi nu te descuraja.