| ჯpLaNe a întrebat:

Salut , sunt baiat si imi place foarte mult o fata, e in clasa cu mine (sunt clasa a-5-a) si sunt prieten cu acea fata(si mamele noastre sunt prietene). ne bagam unul pe altul in seama ne stim din clasa 1 sem.2 si in clasa a -3-a, ei i-a placut de mine dar nu a zis nimic dar si mie imi placea de ea asa ca i-am zis ca imi place de ea si nu mi-a raspuns, pentru mine sentimentele au ramas aceleasi dar nu stiu daca ei iau ramas aceleasi sentimente pentru mine si vreau sa stiu daca ma place sau nu, cu toate ca in clasa a -4-a o aparam de ceilalti baieti (erau unii baieti care dadeau in fete) imi zambeste se baga in vorba cu mine dar nu stiu daca ma iubeste sau daca o face din prietenie, eu m-am gandit sa ii zic iar ca o iubesc dar sunt timid si acum mi-am pierdut curajul pe care il aveam in clasa a-3-a . Va rog spuneti-mi ce sa fac pentru ca tin la aceasta fata...(aspectul fizic nu prea ma ajuta pentru ca sunt putin plinut dar arat bine la fata pentru ca in clasa a 4-a se mai uitau unele de liceu la mine big grin) va rog dau Funda !

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Esti cam micut pentru dragoste, si se pare ca a trecut destul timp nefacand nimica. Nu mai puteti astepta pana deveniti mai mari? Cel mai bine este sa ramaneti in continuare prieteni, e foarte bine cum sunteti asa si nu ar trebui sa va puneti prietenia in primejdie pentru o relatie. Insa daca tu nu mai poti avea rabdare atuncea marturisirea este cea mai buna metoda, chiar daca ti-e rusine, gandeste-te cum ar fi daca aceasta fata ar fi impreuna cu alt baiat? Presupun ca nu ti-ar placea asta si ai regreta toata viata ta ca nu ai facut nimica, asa ca mai bine depaseste-ti temerile si du-te la ea si exprima-ti sentimentele tale fata de ea.
Mult succes iti doresc!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i nevoie sa-i SPUI ca o iubesti,i-o poti ARATA!
Stai pe langa ea,cere-i lucrusoare(un pix,un caiet,o tema),ofera-i diverse(un pix,o tema,un zambet),intereseaza-te daca si-a facut la mate,daca si-a scris la romana,daca-i e frica la testul de. orice,cere-i id de mess,fb ca sa mai "vorbiti",continua sa o aperi,las-o sa-ti povesteasca orice,fa-i mici complimente legate de aspectul ei(ce bine iti sta parul azi,ce bluza draguta ai azi,ce bine iti sta cu pantalonii astia),fa-o sa rada fara sa devii bufonul ei sau caraghiosul clasei,si uite-asa,incet,incet,te vei putea apropia mult mai mult de ea,pana cand intr-o zi o sa-i declari frumusel "toata lumea zice ca suntem impreuna,ce parere ai de chestia asta,mie-mi place la nebunie!"
Dar,ai nevoie de o rabdare de fier si trebuie sa poti intelege daca si ea te place!
Daca te accepta cu usurinta langa ea si iti vorbeste cu placere,daca iti zambeste,e clar ca te place.
Stiu ca sunteti mici(chiar sunteti mici) si as vrea sa fii constient de asta,ceea ce numesti acum "iubire" e un mare entuziasm de fapt,dar are legatura cu viitoarele tale iubiri.
Si,de ce nu ar putea fi chiar ea,prima ta iubire?
Lasa timiditatea,nici nu ai cine stie ce mare lucru de facut, ia-o-ncet si-ajungi departe!
Bafta sa ai, rabdare si minte in cap!

| bowwow970 a răspuns:

"pentru ca in clasa a 4-a se mai uitau unele de liceu la mine " se uitau la tine doar la caterinca bai!
du'te si invata! acu asta ai tu de facut! mai pe a 8-A cand chiar o sa trebuiasca sa inveti, atunci sa te gandesti si la fete laughing

| IgnoreMe a răspuns:

Cand erai in clasa a 4-a se uitau alea de liceu la tine? Si te-au chemat la o cafea, o bere, un suc, o ciorba? laughing))

| EchipaGuessWho a răspuns:

Frate si eu sunt clasa a 5 a doar ca pe mine nu ma baga in seama fata de care imi place. Uite mai bine ai face sa ii spui in fata deoarece nu o sa poata evita raspunsul si daca iti da un refuz atunci las-o sa plece si mai date pe langa ea daca voi sunteti prieteni atunci o sa fiti impreuna. Sunt gelos pe tine! Funda?

| coooooo a răspuns:

Pai...i-ai ceva frumos pentru inceput, vezi cum accepta gestul. Daca iti zambeste atunci poti sa o intrebi adoua zi daca si ea te place.Nu ai nimci de pierdut daca o intrebi si daca iti raspunde da sau nu.Da mai bine o intrebi in fata...atunci nu poate fugi din ochii tai

| lavu16 a răspuns:

Poti sa o intrebi daca te place.dar, orice ai fac sa nu pui pe altcineva sa faca asta.sati curaj si spune-i.ce rau se poate intampla?!?!?