| xanonymx a întrebat:

Salut, sunt cam incepator intre ale sexului si am o intrebare...
pe prietena mea o tot ustura in timpul actului sexual.ma rog asta s-a repetat de mai multe ori(prima data cand am facut sex.era virgina si nu a curs sange) de curand i-am despartit picioarele si unde ar trebui sa fie gaura e o formatiune ciudata care o o ustura cand o ating...este posibil ca himenul sa nu fie rupt complet...care ar fi cauza usturimilor?

4 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Probabil din cauza prezervativului sau poate a contactat o boala cu transmitere sexuala.

| dia200 a răspuns:

Pai nu ii asa mare lucru ca nu acurs sange nici la altele nule curge, himenul trebuie sa se rupa uor, incearca sa nu o facetio perioadapana cand usturimea inceteaza la atingere si spune-i sa foloseasca un gel intim casa se spele, iar cand inceteaza usturimea si vreti sa o faceti din nou du-te sa iti speli si tu penisu fiindca poate fi si dela lichidu care iti curge si sta acolo

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Spune-i sa se duca la doctor.formatiunea aceea poate fi o inflamatie sau ceva ce a luat de la tine - daca nu erai virgin -
poate e si vina ta ca nu o lubrifiezi sau dai prea tare in ea

| xanonymx explică:

Si eu eram virgin...a fost mai demult la doctor(analizele aratau ca ar avea intr-un numar destul de redus o forma de ciuperca) dar se plange prea tare sa fie doar un numar redus asa ca eu cred ca ori e gresit rezultatul analizei ori e alceva.problema e ca nu stiu ce alceva ar putea fi?