| lorenmorgan a întrebat:

sunt cl a 12-a, unui baiat din cl a 11 ii place de mine, este foartedragutz are ochii albastri si buzele foarte frumoase,este nantutz si cu cuorpul frumos,mereu cind ma vede imi zimbeste se saluta cu mine,cind am fost la disco m-a invitat la un dans in doi, fapt am ramas foarte trasnita dar fericita).cum trebuie sa ma comport cind sunt prin priajma lui, ce sa vorbesc, ce sa fac? ajutati-ma cu ceva sfaturi eu sunt domnisoara cam timida cind stau de vorba cu baietii dar mai eles cu baiatul de care si-mi place!)))

3 răspunsuri:
| Davidde a răspuns:

E cam aiurea ca raspunsul sa iti vina tot din partea unui baiat, dar uite cum sta treaba. De obicei si in cam toate cazurile baiatul trebuie sa faca pasul acela mare, care se rezuma la o intrebare / in gest / o invitatie / etc. Eu sunt de parere ca, avand in vedere ca esti si domnisoara, si mai esti si timida, daca ai vorbi cu el intre 4 ochi, sau oricum ai incerca sa ii atragi atentia, el va accepta, pentru ca pentru un baiat, chestiile astea sunt o oarecare "provocare" si ai grija, caci asta va fi si punctul tau slab si se poate sa se foloseasca de ceea ce ai de oferit si anume " domnisoria ta" si apoi sa te lase si cu lacrimi in ochi si ranita ..Eu zic sa renunti la idee daca el nu a facut pasul pana acum si in nici un caz sa nu te lasi prada asa...pentru ca asta esti daca tu ii vei incerca sa faci pasul...pup si sper ca ti-am fost oarecum de folos

| varcolaccc a răspuns (pentru Davidde):

Nu e obligatoriu ca băiatul sa faca pasul. Daca pe mine m-ar Iubi una si nu ar indrazni sa-mi spună atunci sa sufere pana nu o mai putea.

| Davidde a răspuns (pentru varcolaccc):

Da dar e considerata fata usoara in majoritatea cazurilor, fata care se da la baiat...recunoaste...