| KattyKatt230399 a întrebat:

Salut.Sunt clasa 9 si inca nu m-am intilnit cu nici un baiat, si acum a venit momentul sa es cu un baiat dar eu nu m-am sarutat niciodata si mi-e frica ca nu voi face ceva cum trebuie fiindca baiatul are 17 ani si au 14 si jumate.mi-e frica ca nu voi putea saruta... dati-mi un sfta, cum sa ma invat? ce sa fac?

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ii spui ca n-ai mai sarutat
si va fi mai usor
totul vine de la sine
fara emotiiwinking

| LauraFlorentina12 a răspuns:

Stai linistita totul va decurge normal. Daca chiar iti este foarte frica, explica-i faptul ca nu ai mai avut niciun iubit / prieten pana acum si cu siguranta va intelege si poate chiar va aprecia.

Daca nu, lasa-te dusa de val si mult noroc in relatia ce va urma! Daca incepi sa suferi, pune punct, e mai bine asa big grin

| Felys a răspuns:

Eu nu sunt de parere ca din prima intalnire trebuie sa apara obligatoriu si sarutul, asta poate sa mai astepte pentru un timp, daca cedezi din prima vei face impresia ca esti o fata usor de cucerit si nu te va crede ca e prima data, deci chiar nu este indicat sa accepti din prima sa te saruti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De une ai dedus ca a venit acel moment? nu crezi ca ar fi cazul sa mai astepti? mai ales ca esti la liceu de pe-acum si-ai sa vezi ca intrii in alta lume, ateapta sa vezi cat de parsiva este lumea si pe urma iti dai cu parerea daca ai ajuns la stadiul in care poti sa acorzi statutul de amic unui baiat

| loverboy111 a răspuns:

Lasa ca face el totul. Tu doar sa tragi aer pe gura. Si eventual sa ii bagi limba in gura daca nu tio baga el primul.

| miru20cmrecords a răspuns:

Te invata el. ca si el a invatat de la altcineva.

| Crais a răspuns:

Pai nici eu nu am avut vreo intalnire cu o fata nici nu cred ca-mi trebuie, dar de sarutat e usor, uitate la un film in care se saruta romantic si dai pe slow motion sau dai stop, si inveti.

| Antonnovici_Anton_1989 a răspuns:

O sa te inveti in momentul cel cind va fi posibilitate, nu retrai ca asta e normal sa nu poti... 14 asta nu e ceva strasnic, de abia incepi)