| theboyinlove a întrebat:

Sunt clasa a 12 si am 18 ani. Inca de dinainte sa inceapa scoala am remarcat pe un site de socializare o boboaca super draguta de la mine din liceu. Asa ca m-am hotarat sa ii scriu, am vb cate ceva cu ea la ce profil e, i-am facut si cateva complimente am zis ca abia astept sa o vad pe holuri. Si in a 2 a zi de scoala cand vin la ore vad in curte o tipa care se uita atent la mine. Ea era. Ea ma recunoscuse da eu nu mi-am dat seama sigur ca e ea. Dupa i-am dat mesaj sa o intreb daca ea era si a zis ca da si ma rog, mi-am cerut scuze ca nu am recunoscut-o, zicea ca e ok ca nici ea nu ma recunoscuse din prima. Si in seara asta m-am gandit sa ii mai scriu iar arata genial fata, pare si destul de cautata. Maine avem o activitate cu bobocii si poate o vad si ma gandeam poate sa o mai abordez si atunci. Cum sa procedez in continuare, repet nu am vb f mult cu ea pe net?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lina6643467 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Încearcă să o cunosti.S-ar putea sa fie putin in dubii in privinta ta, adica esti cu vreo 3-4 ani mai mare, poate nu intelege ca pur si simplu o placi. S-ar putea sa nu fie ce iti imaginezi, o persoana cu un chip frumos nu este sigur sa fie la fel si pe interior.

7 răspunsuri:
| Dragosdoar a răspuns:

Sfatul meu sincer e sa te gandesti mai mult la bac si sa ai grija la pustoaicele de clasa 9 ca s-ar putea sa fie foarte imature. Nu te lasa pacalit de cum ARATA, ca fizicul poate pacali multi prosti. Fa-ti curaj.gaseste un subiect legat de activitatea aia si de la discutie pornesti si la abordare, dar repet, nu te lasa coplesit de o pustoaica de 15 14 ani cati o avea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aștepți până ieși la pensie, până atunci să nu faci nimic.

| theboyinlove explică:

Cum sa fac sa o chem la un date doar noi 2?

| Bizon95 a răspuns (pentru theboyinlove):

Mi s-a facut putin mila... stiu ca suna putin insultator
DAR ESTI ASA DE NESIGUR PE TINE
daca intrebi de mai multe ori si insisti la fiecare pas

fetele sunt cel mai atrase de siguranta de sine (opus la ce vad la tine aici)... incearca sa iti dezvolti asta, CHIAR DACA E FAKE, totul e sa nu te pierzi si sa nu renunti nici un moment

| Lina6643467 a răspuns (pentru theboyinlove):

Pur si simplu mai vorbește cu ea si cand consideri ca e momentul potrivit spune-i ca ai vrea sa o cunosti mai bine si ti-ar plăcea să ieșiți cândva

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Parerea mea personala este ca nu trebuie sa fii atras de fizicul ei, ci mai degraba de felul cum se comporta ea in societate, ce fel de persoana este ea, personalitatea ei etc. daca tot te interseaza fizicul ei ar trebui sa vezi cum arata ea demachiata, asta in cazul in care se macheaza, pentru ca daca nu faci asta cel mai probabil o sa fii dezamagit de felul in care ea arata fara machiaj, pentru ca degeaba arata bine cu machiaj daca fara el zici ca este o leguma. Si in nici un caz nu este de ajuns sa vorbesti cu o fata cateva momente pentru a o ajunge sa o cunosti in totalitate, asta daca vrei o relatie stabila, desi nu cred ca ai ce face in privinta asta cu o boboaca care inca nu stie ce vrea

| ioneln a răspuns:

Vorbeste cu ea in viata reala

Evita sa te folosesti de net ca o carja.

Tipele se vor plictisi de tine ca te miros ca nu ai incredere in tine.

Nu deveni disperat focalizandu-te doar pe una vorbeste cu mai multe indiferent ca iti plac sau nu pentru practica.

O sa-ti prinda bine pe viitor sa fii sociabil si sa spui ce vrei necenzurat cu ele.

Daca tu esti deschis, relaxat, si nu le judeci si ele vor fi la fel si o sa ajungi rapid la ceea ce iti dorestihee hee