| anonim_4396 a întrebat:

sunt fata.si am o problema! am avut contacte sexuale neprotejate cu prietenul meu dar nu a ejaculat in mine.menstruatia mi-a venit de fiecare data la timp, alte simptome de sarcina nu am.am facut 2 teste de sarcina in zile diferite. unul saptamana aceasta, altul acum vreo luna si amandoua au iesit negative.totusi mi se pare ca burta mea are alta forma... e posibil sa fiu insarcinata sau e doar o conceptie de`a mea k analizez tot timpul burtica?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca doar o parere de-a ta. daca o sa mai continuati mult cu sexul neprotejat o sa ajungi sa ai probleme psihice datorita obsesiei cu sarcina.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic sa te apuci de exercitii fizice. Sa iti faci corpul pe care l-ai visat... mai tarziu iti va fi mai dificil. Si totusi ar trebui sa te protejezi... v-ati facut testele ITS inainte sa o faceti neprotejat?

luciana
| luciana a răspuns:

De ce itieste asa de greu sa mergi la un medic ginecolog, in acest fel afli ce este cu tine si apoi scapi si de stres... Orice avort sau chiuretaj este bine de facut la 2 luni nu mai mult; te rog decide-te si consulta urgent medicul ...Lucien.

| alexdop21 a răspuns:

Poate te-ai ingrasat nitel, sau poate ca incepi sa ti se schimbe conformatia corpului de la sala de la efortul actului sexual si tot asa, eu daca am relatii sexuale 2 luni regulat slabesc aprx 5 kile! Serios si e un fact

| pisoias a răspuns:

Pentru siguranta ta ar fi bun un consult la medicul ginecologdar cred ca totul e OK.

Răspuns utilizator avertizat
| CenturyChild a răspuns:

Eu zic ca e o conceptie a ta desi, nah, nu poti fi niciodata sigura... sad Oricum daca zici ca ti-a venit menstruatia ok si au iesit testele negative cred ca poti fi mai linistita, eventual poti sa mai faci un test mai incolo.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Este doar o conceptie de a ta. totusi nu trebuie sa excluzi varianta k ai fi insarcinatawinking ciclul menstrual poate veni si peste sarcina. iar uneori testele pot da gresi :p! Consulta un medic ginecologwinking pana nu e prea tz. si alta data protejeaza'te :p

Bye. defectx

| DoomNEzeu a răspuns:

Iti spun eu ca nu esti daca ai folosit corect testele de sarcina, si ce cred eu, este ca u esti speriata si de aceea ti se pare.

| YLLL a răspuns:

Ti se pare tie ca burta ta e mai mare sau are alta forma.stai linistita nu esti insarcinata. dar mai poti sa iti faci un test de sarcina ca sa fii sigura.
Pa:*

| Bloo2 a răspuns:

O sa fiu nas laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ti se pare tie
mai fa un test de sarcina tongue laughing

| MrJungle a răspuns:

Sa stii ca la barbati, o cantitate infima de sperma se prelinge chiar inainte de orgasm, din penis. E un risc urias... Mai bine faceti cheta si luati prezervative daca nu vrei sa te trezesti cu copil.