| iAngel a întrebat:

sunt impreuna cu prietena mea de 3 saptamani, pana acum noi nu ne-am intalnit sambata sau duminica, si vinerea asta vreau sa ii spun daca vrea sa vina la mine acasa sa ne uitam la un film impreuna, iar pe urma o conduc eu acasa.
Problema este ca nu stiu cum sa ii spun sa nu se gandeasca la ceva gresit(sex)
Eu am 17 ani si sunt mai mare ca ea cu un an, suntem in acelasi liceu dar clase diferite, dar in fiecare pauza ma duc la ea si o tin in brate si ii spun cat de mult o iubesc.Ne iubim foarte mult.
Pentru ea este prima relatie iar eu am mai avut relatii dar nu am simtit pentru nimeni ce simt pentru ea, si amandoi suntem virgini.
Dar cum sa ii spun sa vina la mine sambata/duminica sa ne uitam la un film fara sa se gandeasca ca vreau sa ii propun sa facem sex, serios nu am deloc chestia asta in cap, dar vreau sa fiu langa ea mai mult timp.Sambata si duminica daca nu o vad imi este foarte dor de ea

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

E foarte buna ideeahappy. Este foarte bine sa o chemi la tine acasa pentru ca ve'ti avea si voi intimitatea voastra ve'ti fi singuri fara colegi si altii. Aveti ocazia sa va cunoasteti mai bine.Si chiar asta trebuie sa ii spui. Bine e normal sa se gandeasca probabil ca o chemi pentru altceva.dar daca are incredere va veni happy.:X Bafta:*

| lolly a răspuns:

Daca esti cu parintii acasa, o sa se gandeasca ca daca nu sunteti singuri acasa nu o s vrei nimic.Dar suna cam `alarmant` daca spui sa vii la mine sau asa. mai bine mergi la un cinematograf sau. sa faci cumva sa nu fiti singuri acasa, sa nu creada ea ceva.( pentru ca asta folosesc baietii, sunt singur acasa, haide sa ne uitam la un film). Poti sa-i propui ei sa aleaga ce film vreti sa vizionati impreuna.Succes Ps; spune-i doar ca vrei sa petreci mai mult timp alaturi de ea.

| St3fU a răspuns:

Prietene.cand o s'o vezi stand intinsa langa tine in diverse pozitii iti zic eu ca o sa ai si asta in caplaughing ( din experientablushing)

| Dominicc a răspuns (pentru St3fU):

Hah... se adauga ceva : are deja asta in cap da nu recunoaste aici big grin

Bai. ori ca ai 15 ani, 17. 19.24. tot iti debiteaza mintea pe acolo. la sex.
Oi fi tu mai iubaretz de fel dar totusi. esti barbat sau femeie?

O strangi in brate etc. ii spui cat de mult o iubesti.
Trebuie inteles si respetat intr-o anumita masura chestia ca fetele/femeile au nevoie de afectiune. mai ales fetele de liceu. Dar nu exagera cu dulcegariile. dupa ceva timp o sa apara monotonia si. aliluia!

Mai fa si tu in asa fel incat sa devi misterios. nu mai pune totu pe tava.
Si da. o sa zica ca va veni daca sunt parintii tai acasa. ca sa fie sigura ca nu ai alte ganduri.

Ps: oricum e mica pentru a face sex cu ea. 16 ani. uff.
Mai asteapta 1-2 ani.

| Muppet a răspuns:

Ce frumos! Mai rar intalnesti baieti ca tine.happy Pai invit-o pur si simplu la un film si spune-i ca vrei doar sa petreceti putin timp in care sa fiti doar voi 2 pentru ca iti e foarteee dor de ea. In plus ar trebui sa existe comunicare intre voi. Daca vezi ca ezita lamureste-o ca nu ai nici un gand rau sau ciudat, doar ca vrei sa petreceti putin timp impreuna doar voi 2happy

| Yaguar a răspuns:

Poti so inviti si acasa dar in cazul tau mai bine sa o inviti la cinematograf.

| Mjdolhfi a răspuns:

Spune-i ca vrei sa va intalniti sambata sau duminica la tine ca sa vedeti un film impreuna. Daca ezita explica-i ca e vorba doar de un film si nimic mai mult, iar pentru a nu-si face prea multe griji zii ca vor si parintii tai acasa.

| Florinapopica a răspuns:

Aww! Rar asa baieti ca tine:*! Norocoasa laughing))))! Deci, vorbiti si ii propui sa vina la tine la film ii zici ca ti-e foarte foarte dor de ea si ai vrea sa stai mai mult cu ea... o sa inteleaga la ce te referi si daca te iubeste o sa aiba incredere in tinehappy! Bafta:*