| mdaa_3922 a întrebat:

Sunt intr-a 10a si am o colega pentru care simt ceva special, e ultimul lucru la care ma gandesc inainte sa ma culc, o desenez in secret etc. Noi nu prea am vorbit, suntem amandoi timizi, cum as putea sa-i dau de inteles ca o plac, dar intr-un mod subtil? sau cum sa-mi dau seama daca ea ma place? repet, si ea e timida!

P. S. Stiu ca am mai pus o intrebare in genul acesta, dar nu prea am primit raspunsuri.

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, e ceva mai greu dar nu imposibil sa stii! Felul vostru de a fi va face speciali! Trebuie sa faci tu primul pas, poate ca daca vei vorbi cu unul din colegii sau prietenii in care ai incredere, sa vb cu ea sa-i zica macar ca o placi iti va usura situatia, apoi sa vii intr-o dimineata mult mai devreme ca toti ceilalti, si sa-i pui in banca un trandafir rosu cu un mesaj in care sa-i zici ca reprezinta o mica parte din ce simti pentru ea si ca ai fi incantat sa devina prietena ta, sau sa o invit dupa ore intr-un loc si acolo sa-i zici ce ai pe inima! Multa bafta!

| blondutzata a răspuns:

Pai siguri ai prieteni care er putea intrebao dacai place un tip, sau fate macho si ziii asa "esti indragostita de cineva" iar ea va raspunde "nu" sau "DA" atunci o vei intreba de cine siti va spune de tine

| Elecktra a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci tu insuti primul pas! Ai spus ca sunteti mai timizi amandoi, iar messul e ideal ca sa incepi sa vorbesti cu ea.
Poti face asta in timp, sau intr-o singura zi, si ai putea sa-i dedici o melodie de dragoste care te face sa te gandesti la ea. Ori la scoala sa-i scrii niste versuri pe o foaie pe care sa i-o strecori in ghiozdan sau in buzunarul hainei intr-o pauza,(anonim sau sa te semnezi, cum crezi tu) sa vezi ce reactie are. Iar tu ar trebui sa stai atunci intr-un loc in care sa te poata vedea, de exemplu langa catedra si sa o privesti,(iar in cazul in care biletul e anonim iar ea se uita direct la tine atunci, inseamna ca si ea te place si spera ca si tu sa simti la fel)! Nu ai nimic de pierdut daca incerci, ci daca nu faci nimic! Sunt sanse foarte mici sa te refuze, insa mai intai va trebui sa te apropii de ea, si abia apoi sa faci pasul cel mare! Sa-i castigi increderea si sa o cunosti e destul de important, insa va trebui sa o lasi si pe ea sa te cunoasca! Si cu putin noroc va fi ca in melodiile acelea romatince!:X :"Take my hand
Take my whole life too
Cause I can't help falling in love with you"love struck

Sper ca ti-am fost de ajutor, si totul ca o sa mearga bine! happy