| roxanabye a întrebat:

De cateva zile am inceput o relatie cu un baiat super de treaba,sociabil, dragut, care ma accepta asa cum sunt(eu fii mai timida), dar simt cumva ca nu-l merit..si mai este faza ca mie inca imi place de cineva care nu ma place si pur si simplu nu mi-l pot scoate din minte ..si acu nu stiu ce sa fac...sa raman cu baiatul asta sau sa stau sa ma gandesc ca poate voi avea o relatie cu cel pe care il plac desi stiu ca nu e posibil asa ceva, noi fiind amandoi timizi nu prea ne-am potrivi dar totusi?

Răspuns Câştigător
| ale28bz a răspuns:

E o vorbă,, nu da vrabia din mână pe cea de pe gard''
Eu zic să analizăm situaţia aşa
1 tu eşti timidă - relaţia pe care o ai acum te poate scăpa de timiditate capeţi şi tu încredere şi ceva experienţă, iar dacă mai târziu o fi să fie pentru băiatul ce îl placi să fie, te poţi despărţi atunci de actualul ( dacă o să mai fi cu el) ce rost are să te despărţi acum şi să visezi la cai verzi pe pereţi, mai ales că o relaţie îţi poate ţine mintea ocupată în felul acesta te vei gândi mai puţin la băiatul ce îl placi = vei suferi mai puţin
Mai târziu o să îmi dai dreptate ai să vezi că,, cui pe cui se scoate'' aşa că nu fi,, prostuță'' nu scoate,, cuiul'' din viaţa ta pentru că vei rămâne cu o gaură mare...în suflet şi atunci îţi va fi mult mai greu, singurătatea e mai grea decât incertitudinea. Tu stai şi gândeşte-te ce e mai bine pentru tine, sfaturile sunt uşor de dat însă uneori greu de urmat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Încearcă să-l eviţi pe ăla de care-ţi place şi cu timpul îl vei uita. Rămâi lângă tipu ăsta dacă ţi se pare ok.

| BLeur a răspuns:

Bună Roxana.

Eu zic să rămâi cu acest băiat dacă chiar îţi place, mai târziu vei regreta dacă te vei despărţi de el şi băiatul după care eşti ' nebună ' nu o să accepte.
Cu timpul o să ţi-l poţi scoate din cap, stai liniştită.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard