| Paulescu100 a întrebat:

Salut, sunt nou pe TPU si am cateva curiozități legate de sexualitate.
- Am aproape 16 ani, am penisul de 17cm nu am intretinut relatii sexuale doar m-am masturbat, credeti ca după ce as intretine relații sexuale mi-ar mai creste penisul?
*Vreau sa mentionez ca am facut sala timp de 8 luni de zile mai exact (din mai până în ianuarie) am folosit urmatoarele produse:Krea7, Aminoacizi (3 tipuri | 2 tipuri pastile, iar un tip lichid), creatina cu retentie de apa, proteine bogate in carbohidrati si nu numai, Tribulus (testosteron), preworkout (cellzoom si inca unul) si steroizi orali un singur tip...

Credeti ca o sa imi mai crească penisul? Astept toate raspunsurile!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform parerii tale, care ar putea fi ataat logica cat si ratiunea ca penisul tau sa mai creasca in lungime? Sunt ferm convins ca nu esti informat in privinta marimii penisului considerat IDEAL de majoritatea femeilor intervievate si a parerilor exprimate. Daca afirmatia privind dimensiunea penisul tau este adevara, in acel caz te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti articolul publicat de d-na Dr. Nicole Prause care are studiile medicale necesare si este specialista si autorizata sa emita raspunsuri in aceasta privinta :
https://unica.md/......-femeilor/
Potrivit medicului Dr. N. Prause in privinta : ''Mărimii ideale a penisului, potrivit femeilor,'' a rezultat urmatoarea constatare :
În urma acestui studiu, se pare că femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este că toate femeile participante la experiment au ales cele mai mari penisuri : numai pentru un one night stand.
„Un penis mare (de peste 17 cm) are riscul de a provoca durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc, insa numai în cazul unui one night stand.", a spus in incheiere Dr. N. Prause.
De asemenea, este bine stiut/cunoscut faptul ca vaginul in stare relaxata are de regula adancimea medie de 9-10 cm dar aceasta lungime/adancime a vaginului se poate lungi uneori destul de mult, incat sa ajunga la dimensiunea maxima de circa 13 -14 cm in momentul in care este foarte bine excitata, reiese ca barbatii care au penisul lung de 14-16 cm, cel mai probabil vor reusi sa le ofere atat placere cat si satisfactie deplina prin sex vaginal unui numar de 8-9 fete/femei din 10. Dar in realitate, asta se va intampla doar in cazul in care barbatul reuseste sa indeplineasca si cealalta conditie principala, necesara si obligatorie si anume cea de a fi capabil sa-si mentina penisul in stare erecta suficient de mult timp. Numai prin retinerea si amanarea procesului de ejaculare a spermei pana in momentul in care si femeia ''isi da drumul'' si devine pe deplin satisfacuta. Orice baiat trebuie sa stie si sa aiba in vedere faptul ca lipsa experientei sexuale reprezinta cel mai mare handicap in timpul unui act sexual. Un penis lung si gros nu ofera nicio garantie ca sexul intretinut va fi placut si satisfacator sau de vreun folos in cazul in care sperma este ejaculata necontrolat si penisul ''moare'' imediat dupa ce este introdus in vagin. Sanatate!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cate prostii ai luat tu, posibil sa ramana doar un aparat de urinat.
Si mai taie din el, că e cam mare.

| xilef123 a răspuns:

Nu mai creste
s-ar putea chiar nici sa nu se mai scoale de la toate cele ce ai enumerat tu