| LarissaMouse a întrebat:

sunt noua in lumea TPU si vreau sa incep cu o problema: (FUNDA) Sunt clasa a 7-a.in clasa la mine, un baiat pe nume stefan ma place. mi-am dat seama de asta cand mi-a cerut numarul de telefon si m-a intrebat despre mine multe lucruri. Apoi, seara am vorbit putin pe mess si mi-a spus ca vrea sa fie cu mine, dar eu l-am refuzat pentru ca nu imi placea de el. mi-a scris un mesaj care m-a suparat foarte tare si i-am raspuns la mesaj cu cateva vorbe pe care le merita. Urmatoarea zi mi-a scris urmatorul mesaj:Hey frumoaso, ti. a trecut supararea? iar eu i.am spus ca nu. el imi spunea ca nu imi sta bine suparata si tot asa. iar acum cred ca mi-a dat o potiune magica sau ceva, pentru ca m-a facut sa il cam plac(nu mult). si chiar nu stiu ce sa mai fac.cum am spus si la inceput:Funda!

Răspuns Câştigător
| pupsik_3252 a răspuns:

Hei pepusa tu il placi cher se vede dupa cum scrii. Nu ezita si esi cu el. Mai ales ca sunteti intr-o clasa veti stii mereu unul de celalalt. Am avut si eu o iubire in scoala sa inceput totul asa ca la voi, dar relatia a tinut ceva timp. Da tu frumoaso ce mai stai trimitei un mesaj de genu ( Stii chiar mi-am dat seama ca te plac) si eu) in rest crede-ma ca merge de la sine. Baft multa, popik

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca initial nu te-a atras, insemna ca nu aveai niciun gand, acum el nu a facut decat sa-ti trezeasca fantezii in mintea aia, iar tu nu faci altceva decat sa spui "de ce nu?". Pana la urma, intr-adevar, "de ce nu?", insa nu va faceti prea multe iluzii, vor apare multe lucruri care va vor face ca mai incolo sa va vad precis cu alta postare de genu "m-am despartit de el dupa x luni pentru ca...".
Incearca sa cunosti lume, sa-ti faci prieteni (sau amici, tot una e!) si apoi iti vei alege cu timpul din acel grup de prieteni cu cine sa faci pasul la un nivel superior (iubire).

| Colla a răspuns:

Combina'te cu el, ce astepti?

| LarissaMouse explică:

Vroiam sa ii spun lui paracetamol ca acest baiat este special...nu este ca ceilalti, si are un suflet bun...genul de baiat in care poti avea incredere, cu care sa te simti in siguranta, nu are in nici un cazu un caracter ''idiot''!

| LarissaMouse explică:

Uite ce e stef87! nu ti-am dat funda pentru ca nu o meritai! clar nu
!

| Paracetamol27752 a răspuns:

Fetele Astea laughing Dupa Frumusete Umbla [ Si Caracteru Conteaza Cum Te Porti. daca esti Fat Frumos Din Lacrima si ai un caracter de idiot degeaba happy mai esti frumos

| LeMad a răspuns:

Te poti intalni cu el si fara sa " fiti impreuna"!
Puteti sa va plimbati, sa mergti la un cico, la o inghetata, la un film, etc. stai de vb cu el si vezi ce poate! Bafta!

| alex64 a răspuns:

Auzi daca nu-l placi spune-i iar daca il placi putin hotarastete tu spune-i da daca:e civilizat si politicos. spune-i nu daca: e nesimtit si magar! Funda!