| Iulyyyyy a întrebat:

Salut, sunt noua pe acest site, am aflat de el de la o prietena. Okey deci am 13 ani sunt in clasa a VII-a si am 1 problema sad. Va rog sa ma ajutati si sa nu va bateti joc.

Deci din semestrul 2 din anul trecut a inceput s-imi placa de 1 baiat. M-am hotarat s-ai spun dirigintei ca m-am certat cu colega de banca in asa fel sa ma mute cu el in banca si a functionat :X.Am devenit din ce in ce mai buni prieteni insa eram foarte decenti si nu puteam s-ai spun ca imi place de el nicidecum.Anul acesta insa totul s-a schimbat, el pare mult mai deschis si incepem sa ne spunem si cele mai intime secrete, suntem cei mai buni prieteni.Astazi la ora de engleza habar n-aveam lectia si el stia asta. A inceput s-imi sopteasca pici pe colo si am luat 10 big grin. Dupa 1 coleg n-ea parat si profa i-a dat decat lui 4 si s-a suparat ff rau pe el.In ziua aceea el se grabea rau de tot ca avea niste treaba acasa, dar eu nu ma lasam pana nu-i ceream scuze.Ma rog orele s-au terminat el s-a dus la toaleta si cand a iesit am intrat in vorba cu el.Ne plimbam noi prin curtea scolii, cand, dupa ce colegi au inaintat i-am zis intr-un colt c-imi pare foarte foarte rau si chestistraight face. Ma rog eu ziceam la scuze si el vine spre mine si ma saruta :X. Tin sa va anunt ca a fost primul meu sarut si a durat gen 5 secunde intregi. Dupa eu eram rosie ca dracu si m'iera o rusine... El spune ca m-iar soptii oricand si dupa pleaca. M-am intors acasa fericita dar suparata in sinea mea.Intru pe mess pe invizibil si vad ca am mesaj de la el.Vedeti voi, in clasa avem 1 frate si 1 sora si sunt noi in oras.In mesaj a zis ca a stabilit sa mergem in oras si sa le mai aratam imprejurimile si desigur m-a invitat si pe mine straight face. Acu e pe mess peste 2 ore ar trebui sa mergem, nu vreau s-al refuz dar ma intimidez rau de tot cand vorbesc cu el, chiar si cand vorbesc pe mess ma intimidez caci stiu ca tot am sa dau ochii cu el odata si odata.Va rog ajutati-ma, dau funda(sau cum o mai numiti voi)

Răspuns Câştigător
| Swallow a răspuns:

Foarte frumo0oasa povestea ta love struck si cu un final atit de fericit. Dar totusi nu`nteleg,baiatul te place foarte mult,te-a si sarutat iar tie ti`e rusine sa mergi cu el? raised eyebrows nu e nevoie, amintesteti,doar a fost sarutul cu baiatul pe care`l placi~e o amintere frumoasa,nu trebuie sa-ti fie rusine love struck mergi sigura ca totul e okay si fii ca de obicei,doar ca poti sa-i arati ca si tie iti place de el ~dar asa~mai moale,prin zimbete, prin priviri raised eyebrows deci fii tu ~cea de care baiatu` s`a indragostit. Bafta!winking :* Bye` si sper poate sa fiti impreuna, mai ales ca e reciproc :*winking

7 răspunsuri:
| covaci101 a răspuns:

Mai bine te apuci de învăţat decat să alergi după iubiţi! laughing

| missoriginal a răspuns:

Deci...SUPER DRAGUTA POVESTEA! Haide baga putin curaj! Cate fete nu ar vrea sa fie in locul tau.

| oanacatalina a răspuns:

Du-te! Asa e dragostea, iti da emotii si fluturasi in stomac, asta inseamna ca esti indragostita, iar daca el te-a sarutat...inseamna ca sunteti pe calea cea buna!

| TiperT1990 a răspuns:

Faina povestewinkingda-mi te rog IDul de mess PS:am si eu 13 ani

| teodora96_1369 a răspuns:

Du-te, te place foarte mult. a fost primul tau sarut si d ceea simti asta. si eu cand m-am sarutat prima data, vreo 2 zile dupa simteam incontinuu fluturasi in stomacbig grinbig grinbig grin du-te, si ai mai multa incredere in tine nu trebuie sa-ti fie teama. din moment ce t-a sarutat ai confirmarea k te place f mult. asa ca succeswinking

| Matasaumata a răspuns:

Eu zic ca daca iti place de baiat.sa nu te intimiedzi. mai ales ca si lui ii place de tine. Sper sa fie totul bine si sa fiti impreuna, esti simpatica!:*:*

| nikuta a răspuns:

Trebuie sa-i spui ca esti de acord si sa te comportii ca de obicei cu el asa va fi mai bine cred