| iwannabeperfect a întrebat:

Ma intimidez cand vorbesc cu un baiat ( mai ales un tip tare) si par proasta, ce sa fac? ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Uneori,lucrurile sunt cea ce par.

| iwannabeperfect explică (pentru RockNbeer):

Ai scris "cea" deci e clar laughing penibil

| RockNbeer a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Mda,o greseala, insa gluma nu-si pierde din valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa prinzi curaj in proprile puteri.

| RiRikk a răspuns:

Pai...gandeste-te ca nu ai de ce sa iti faci griji. Gandeste-te ca esti doar tu si cu el si ca vorbitul cu un baiat nu e nimic periculos si anormal. Gandeste-te ca multor alte fete li se intampla acelasi lucru. Cand vorbesti cu el, vorbeste ca si cum ar fi cel mai bun prieten si gaseste subiecte care sa va placa amandurora. De exemplu poti sa ii spui tot felul de bancuri si glume, iar daca vezi ca nu ii place schimba subiectul fara sa te opresti din zambit. Vorbeste si tu si pune-i si tu intrebari dar nu exagera, v-a crede ca esti disperata sa vorbesti cu el. Astazi ii adresezi o intrebare, maine doua si tot asa. happy Apropo, ca sa eviti rosirea obrajilor concentreaza-te pe o anumita parte din corpul lui, de exemplu ochii lui. Gandeste-te cat de frumosi sunt ochii lui. Sper ca te-am ajutat. O seara placuta in continuare.