| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Sunt obsedat sexual dacă ma masturbez aproape in fiecare zi, uneori de mai multe ori? Am 17 ani, am avut o relație la distanță și ceream nuduri iubitei mele destul de des deși nu mi-a spus niciodată că o deranjează, iar când refuza, nu insistam. Am mai făcut niște chestiute cand eram mai mic dar vreau să cred că era doar din cauza curiozității fiindcă doar descoperisem cum arata o femeie. E grav? Daca da, ce ar trebui sa fac? Simt că nu mi-a afectat cu nimic viața de zi cu zi, nu s nesimțit cu fetele, le tratez bine, dar uneori imi mai fug ochii la anumite părți ale corpului. Vreau răspunsuri serioase va rog.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Urla hormonii in tine la vârsta aia. Masturbarea nu e nimic anormal.

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru suntserios):

Odată am facut o și in baie la școală cand eram mic. La asta mă refer. Este grav?

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru suntserios):

Sau când eram și mai mic am incercat să ma scarpin cumva in zona aia cand am văzut o fată mai mare in drum spre casa.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, esti obsedat! Corect este 1-2 ori pe saptamana, nu zilnic, nu mai des.
Masturbarea excesiva duce la probleme erectile in viitor si imposibilitatea sa ai sex cu o femeie.

| sierra1 a răspuns:

~Sunt obsedat sexual dacă ma masturbez aproape in fiecare zi, uneori de mai multe ori?~

da, ai dreptate!

| mihai69 a răspuns:

Ești chiar mai cuminte decât mulți alți tineri de aceeași vârstă cu tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu obsedat, ci ai o dependenta de masturbare.
Faptul ai cerut nuduri,e oarecum exagerat,iar dependenta ta e oarecum gravă, pentru că, pe lângă bla bla-uri,in sperma ai toți nutrienții și vitaminele pentru a da o noua viață,iar dacă abuzezi de masturbare și nu completezi vitaminele și nutrienții epuizați,o să te afecteze mai târziu pentru simplul fapt că nu vei mai avea nutrienții necesari pentru a putea trăi,unii vor zice că e o exagerare, dar sa fim serioși, daca mănânci numai fast food, sport nu faci, nu dormi suficient...se aduna.
Sa zicem că e normal sa te uiți după femei, deci na.
Cel mai bine ai incerca sa diminuezi masturbarea la rar spre foarte rar, chiar daca urlă hormonii in tine

| Xox0 a răspuns:

Poate se mai duce din ea mai incolo. E normal pentru varsta ta.

| jhonnybravo69 a răspuns:

Nu, esti obsedat de masturbare, esti inca nefutut. slab...